Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Zamówienie

Zamów i zapłać w ciągu

a przesyłkę wyślemy jeszcze dzisiaj

Nowe produkty


Obniżka! ChiliBoard Zobacz większe

ChiliBoard Basic

ID: 557768

326,12 zł brutto (23% VAT)
265,14 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Układ przypominający mini-komputer Raspberry Pi

Do dyspozycji jest port ethernetowy, złącze USB i slot na kartę microSD. Uwagę zwraca obecność tradycyjnego gniazda zasilania, bardzo licznie wyprowadzonych pinów, a także złącza oraz układu ładowania baterii litowo-jonowych. Brak jest natomiast silnego układu graficznego i wyjścia HDMI. W wersji Premium możemy liczyć na możliwość zasilania z portu microUSB, port szeregowy i złącze wyświetlacza TFT. Producent wykorzystał w układzie mikroprocesory firmy Texas Instruments AM3352 o taktowaniu 600 MHz lub AM3354 o taktowaniu 1GHz i wsparciem akceleracji graficznej. Rdzeniem tego procesora jest ARM Cortex-A8.

Duża liczba wyprowadzonych pinów nabiera sensu po uważnym przejrzeniu strony chilliboard.org. Producent planuje zaoferować użytkownikom układy peryferyjne mocowane do głównej płytki. Na razie dział „Sandwiches for chiliboard” pozostaje pusty, choć w przygotowaniu jest aż 17 takich projektów. Na dniach dostępny będzie wyświetlacz 5" z panelem dotykowym. Kolejnymi będą rozwiązania rozwijające chiliBoard o dodatkowe interfejsy komunikacyjne jak np. GSM, UMTS, WIFI, BT, a także odbiorniki GPS/GNSS.

Co znacząco odróżnia chiliboard od Raspberry Pi to fakt, że jest ona adresowana do osób poszukujących platformy do rozwijania produktu na masową skalę, raczej do zastosowań przemysłowych, a nie dla elektroników-amatorów, zamierzających opracować pojedynczy projekt. Wskazuje na to sugerowana możliwość łatwego przejścia na produkcję masową przy pomocy „chiliSOM” – producentowi przyświeca hasło „Projektuj z chiliBoard, produkuj z chilisom”. SOM to system-on-module, czyli pojedynczy, silnie zintegrowany układ o właściwościach zwykłego komputera, często ze standardowym złączem (np. SODIMM) pozwalającym wpiąć go w szynę ogólnego przeznaczenia. W przypadku chiliSOM moduły zamknięto w lutowanej do PCB obudowie LCC. Dedykowanie płytki potwierdza także fakt, że układy AM335x zastosowane w chiliboard mają możliwość m.in. w obsługi przemysłowych protokołów EtherCAT i PROFIBUS.. To właśnie rozwiązanie chiliSOM zapewnia końcowemu produktowi konkurencyjność ceny, a także największą elastyczność związaną z wyborem konfiguracji sprzętowej.

Oczywiście komputer chiliboard można także wykorzystać do pojedynczego projektu. Producent, w przeciwieństwie do innych podobnych rozwiązań, gwarantuje niezmienność konfiguracji i odpowiednio długi czas życia produktu . Komputery są dostępne z magazynu z możliwością realizacji na kolejny dzień roboczy.


Specyfikacja

ModelProcesor3D GraphicRAMNANDTEMP
BasicAM3352 600MHzno128MBnp0 do 70
PremiumAM3352 600MHzno256MB256MB0 do 70
PrerformanceAM3358 1000MHzyes256MB256MB-20 do +85

Producent

Produkty powiązane