Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Nowe produkty


Dźwięk w filmie Zobacz większe

Dźwięk w filmie

Małgorzata Przedpełska-Bieniek (AUDIOLOGOS)

Więcej szczegółów

ID: 107323

Dodaj do listy życzeń

For international customers:

Dźwięk w filmie in Kamami.com

Więcej informacji

Wśród zagadnień omówionych i zilustrowanych w książce znajdują się m.in.:
- akustyka - istota fal dźwiękowych, cechy dźwięku,
- elektroakustyka - mikrofony, stoły mikserskie, magnetofony, programy komputerowe,
- realizacja dźwięku w filmie - etapy produkcji, montaż dźwięku, systemy dźwięku przestrzennego, dokładne omówienie postprodukcji w wielu wariantach od sporządzenia budżetu na realizację dźwięku i nagrań z planu po ostateczne zgranie w różnych formatach audio - dla różnych form filmowych, tv, reklamy, płyt dvd, itd.
Zainteresowani znajdą w niej wiele opisów urządzeń, definicji i rysunków, także z charakterystyką najnowszych światowych systemów udźwiękowienia cyfrowego. Książka zawiera także opis technologii udźwiękowienia różnych rodzajów audycji telewizyjnych i form multimedialnych. Ponadto można się z niej dowiedzieć o mało znanych faktach z historii kina, o obróbce taśmy światłoczułej, zasadach korzystania z cytatów muzycznych i poprawnego sporządzenia metryki (wzory z różnych krajów), metodach archiwizacji i zabezpieczeniu materiałów dźwiękowych.
Książka przeznaczona dla realizatorów i producentów filmowo-telewizyjnych, studentów szkół filmowych i aspirantów do zawodu operatora dźwięku, oraz dla wszystkich interesujących się techniką filmowo-telewizyjną i problematyką udźwiękowienia różnych gatunkowo filmów i audycji telewizyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem warunków technologicznych i organizacyjnych praktykowanych w polskiej kinematografii.