Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Nowe produktyElektromagnes 5V 25kg

Elektromagnes zasilany napięciem stałym 5 V o sile trzymania 25 kg i mocy 2,5 W. Może być użyty do budowy zamka elektromagnetycznego DIY, inteligentnej szafki czy drzwi. DFRobot DFR0800

Więcej szczegółów

ID: 584448

49,90 zł brutto (23% VAT)
40,57 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Opis

Elektromagnes zasilany napięciem stałym 5 V o sile trzymania 25 kg i mocy 2,5 W. Składa się z cewki drutu owiniętego wokół żelaznego rdzenia. Kiedy prąd przechodzi przez cewkę, pojawia się pole magnetyczne, które powoduje namagnesowanie rdzenia. Bieguny magnetyczne elektromagnesu można zmieniać, zamieniając ujemne i dodatnie bieguny zasilania. Dzięki dość małej obudowie, elektromagnes można zastosować do zamka elektromagnetycznego DIY, inteligentnej szafki czy drzwi.

Należy pamiętać, że siła trzymania będąca jednym z parametrów elektromagnesu nie określa wagi, jaką elektromagnes może podnieść. Aby uzyskać przybliżoną wagę przedmiotów, które może unieść, należy siłę trzymania podzielić przez 5. Dodatkowo elektromagnes może wytrzymać długotrwałe naelektryzowanie, gdy zostanie przyciągnięty do powierzchni przedmiotu, ale nie powinien być naelektryzowany przez długi czas, gdy nie ma w pobliżu nic do przyciągania.

Właściwości

  • Napięcie znamionowe: DC 5 V
  • Moc znamionowa: 2,5 W
  • Siła trzymania: 25 kg
  • Długość przewodu: 28 cm

W zestawie

  • Elektromagnes
  • Śruba montażowa

Do pobrania

Producent

Produkty powiązane