Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Nowe produktyAdafruit Motor/Stepper/Servo Shield dla Arduino (ver. 2.3)

Adafruit Motorshield to shield umożliwiający łatwe sterowanie silnikami DC, krokowymi oraz serwomechanizmami przy pomocy Arduino. Zawiera sterowniki silników DC, krokowych oraz wyjścia do sterowania serwomechanizmami. Umożliwia adresowanie oraz łączenie ekspanderów (do 32) i sterowanie przy pomocy jednej płytki Arduino. Adafruit 1438

Więcej szczegółów

ID: 210910

96,24 zł brutto (23% VAT)
78,24 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Cechy

Prąd wyjściowy1,2 A
Ilość kanałów4
Napięcie zasilania od4,5 V
Napięcie zasilania do13,5 V

Więcej informacji

Opis

Adafruit Motorshield to shield umożliwiający łatwe sterowanie silnikami DC, krokowymi oraz serwomechanizmami przy pomocy Arduino. Przyspiesza proces budowy konstrukcji robotycznej dzięki szerokim zakresie wyjść mocy.

W miejsce klasycznego sterownika silników DC, L293D producent zastosował sterownik TB6612 oparty na tranzystorach MOSFET, o wydajności prądowej do 1,2 A przy pracy ciągłej i 3 A w piku (około 20 ms). Taki rodzaj sterowania zapewnia mniejsze straty napięcia na silniku co przekłada się na większy moment przy zastosowaniu tych samych akumulatorów zasilających.

Na płytce PCB zastosowano dedykowany sterownik PWM. Pozwoliło to na rezygnację z użycia pinów Arduino do generowania sygnału PWM. Sterownik do komunikacji wykorzystuje interfejs I2C. Generowanie wielu sygnałów PWM wymaga zastosowania tylko dwóch linii interfejsu I2C (SDA i SCL), a co za tym idzie sterowanie wieloma silnikami lub serwomechanizmami. Pozwoliło to na zachowanie kompatybilności z różnymi płytkami Arduino w tym: UnoDueLeonardo Mega R3.

Kolejną innowacją jest możliwość łączenia wielu Shield'ów na raz. Możliwe jest to dzięki ich adresowaniu. Na płytce ekspandera znajduje się 5 pinów do konfiguracji adresów. Umożliwia to jednoczesne zastosowanie 32 ekspanderów i sterowanie 64-silnikami krokowymi lub 128-silnikami DC.

Dodatkowo płytka posiada wiele mniejszych unowocześnień takie jak zabezpieczenie FET na pinach zasilania i fragment płytki uniwersalnej do dyspozycji przez użytkownika.

Właściwości

 • Kompatybilne z płytkami Arduino: UnoDueLeonardo Mega R3
 • 2 złącza do sterowania serwomechanizmami o napięciu 5 V podłączone do timera Arduino
 • 4 mostki H: TB6612 o wydajności 1,2 A przy pracy ciągłej na każdy kanał z zabezpieczeniem termicznym oraz diodami zabezpieczającymi przed prądem wstecznym
 • Zasilanie silników DC o napięciu od 4,5 do 13,5 V DC
 • Sterowanie do 4 silników DC z indywidualnym 8-bitową regulacją prędkości
 • Sterowanie do 2 silników krokowych (unipolarnych lub bipolarnych) z pojedynczą cewką, podwójną cewką, przeplatanych lub z mikro-krokami
 • Automatyczne wyłączenie końcówek mocy przy włączeniu układu do zasilania
 • Duże złącza śrubowe do łatwiejszego podłączenia przewodów (18 - 26 AWG)
 • Wyprowadzony na wierzch przycisk 'Reset" płytki Arduino
 • Zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem zasilania zewnętrznego do zasilania silników
 • Dostępne wiele bibliotek z przykładami sterowania dla Arduino

Do pobrania

Producent

Produkty powiązane