Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Nowe produkty


Programowalne moduły Ethernetowe w przykładach Zobacz większe

Programowalne moduły Ethernetowe w przykładach

Marcin Chruściel

Więcej szczegółów

ID: 198236

68,90 zł brutto (5% VAT)
65,62 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Autor: Marcin Chruściel

ISBN: 978-83-60233-90-0
Format: B5, 106 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Legionowo 2013

O książce

Książka jest kompendium poświęconym nowoczesnym, programowalnym i konfigurowalnym interfejsom sieciowym (ethernetowym), coraz powszechniej stosowanym w systemach telemetrycznych, monitoringu i alarmowych, systemach zdalnego sterowania i regulacji, automatyce i wielu innych aplikacjach. Ich liczba błyskawicznie rośnie wraz z rozpowszechnianiem się przewodowego i bezprzewodowego dostępu do Internetu, a także coraz tańszej i prostszej implementacji lokalnych sieci zastępujących inne media komunikacyjne.

Autor przedstawia w książce – poza krótkim wprowadzeniem teoretycznym – przykłady aplikacji przygotowanych w języku Basic dla programowalnych modułów ethernetowych produkowanych przez firmę Tibbo. Przykłady bazują na uniwersalnym zestawie startowym, który umożliwia przetestowanie wszystkich aplikacji przedstawionych w książce i przygotowanie wielu własnych rozwiązań.

Zestaw uruchomieniowy TIBBOcomp jest bezpłatnie dodawany do każdej książki "Programowalne moduły Ethernetowe w przykładach." zamówionej w Kamami.pl. Promocja trwa do wyczerpania zapasów.

Do pobrania

Materiały dodatkowe i programy przykładowe dla czytelników książki http://www.mikrokontroler.pl/zestaw_tibbo

Recenzja zamieszczona w czasopiśmie NetWorld Nr 05/2013

Obecnie na rynku znajduje się wiele mikrokontrolerów dysponujących interfejsem z siecią Ethernet. W książce autor podjął próbę przekazania wiedzy na temat Ethernetu, łącząc ją z praktycznym wykorzystaniem oprogramowania dostarczanego przez producentów mikrokontrolerów do realizacji współpracy z takimi aplikacjami jak WWW i FTP. Czytając książkę czytelnik znajdzie podstawy teorii transmisji sygnału propagowanego w sieci, opis warstwy sieciowej, zasad adresacji IP oraz dokładne wyjaśnienie roli ramek wykorzystywanych w poszczególnych warstwach, aż po warstwę transportową i aplikacji. Dowie się, jak opierając się na gotowej platformie sprzętowo-programowej (Tibbo EM 1202 z systemem operacyjnym TiOS) wykorzystać praktycznie uzyskaną wiedzę do realizacji złożonej aplikacji, której rozwiniętym przykładem przedstawionym w książce jest serwer WWW. Książką powinny zainteresować się osoby chcące wykorzystać mikrokontrolery do komunikacji różnego rodzaju urządzeń z siecią Ethernet.

Piotr Kociatkiewicz

Producent

Produkty powiązane