Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Zamówienie

Zamów i zapłać w ciągu

a przesyłkę wyślemy jeszcze dzisiaj

Nowe produktyMikrokontrolery XMC1000 z Cortex-M0 w praktyce od mikrokontrolera do systemu. 12 projektów z XMC 2GO (e-book)

ID: 562230

36,00 zł brutto (5% VAT)
34,29 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Opis

Autor: Szymon Panecki

ISBN: 978-83-64702-07-5
Format: PDF, B5, 276 str.
Wydawnictwo BTC
Legionowo - książkę w wersji papierowej wydano w 2016 r.

O książce

Książka wprowadza Czytelnika w świat mikrokontrolerów XMC1000 firmy Infineon Technologies. Przedstawiono w niej, jak w warstwie sprzętowej i aplikacyjnej zrealizować projekty nieskomplikowanych systemów wykorzystujących mikrokontrolery z rodziny XMC1000.

Książka zawiera 12 kompletnych projektów na XMC 2GO, m.in.:

  • Zegar z kalendarzem
  • Prezenter treści
  • Miernik wilgotności z USB
  • Miernik ciśnienia z USB
  • Cyfrowy amperomierz z USB
  • Tor RF na pasma ISM
  • Sterownik wentylatora
  • Sterownik oświetlenoia LED

O Autorze

SZYMON PANECKI urodził się 17 lutego 1985 roku w Milanówku. Tytuł inżyniera Elektroniki i Telekomunikacji, a następnie magistra inżyniera na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej uzyskał kolejno w roku 2008 i 2010. Ponadto tytuł inżyniera Informatyki na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej uzyskał w roku 2011.

Szymon Panecki jest doświadczonym elektronikiem-konstruktorem, który w trakcie swojej zawodowej kariery koncentruje się na defi niowaniu i projektowaniu (zarówno w warstwie sprzętowej jak i programowej) systemów wbudowanych opartych na mikrokontrolerach z rdzeniem ARM od różnych producentów, w tym przede wszystkim Infi neon Technologies (rodzina XMC1000 i XMC4000), STMicroelectronics (STM32 i STR7), Freescale Semiconductor (Kinetis L) oraz Silicon Labs (EFM32 i Precision32). Obszarem jego szczególnego zainteresowania są systemy wykorzystujące czujniki środowiskowe (wilgotności, ciśnienia, temperatury) oraz przemysłowe i motoryzacyjne interfejsy komunikacyjne, głównie CAN.

Szymon Panecki od wielu lat współpracuje z czasopismem Elektronika Praktyczna oraz portalem Mikrokontroler.pl, na łamach których publikuje liczne artykuły dotyczące swoich projektów, jak również nowości produktowych firm z branży półprzewodnikowej.

Do pobrania

Producent

Produkty powiązane