Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Zamówienie

Zamów i zapłać w ciągu

a przesyłkę wyślemy jeszcze dzisiaj

Nowe produkty


Roboty JavaScript od podstaw. Projekty NodeBots dla platformy Johnny-Five Zobacz większe

Roboty JavaScript od podstaw. Projekty NodeBots dla platformy Johnny-Five

Rick Waldron, Anna Gerber, David Resseguie, Emily Rose, Susan Hinton, Sara Gorecki, Bryan Hughes, Andrew Fisher, Julian David Duque, Pawel Szymczykowski, Donovan Buck, Jonathan Beri, Kassandra Perch, Raquel Vélez, Lyza Danger Gardner

Więcej szczegółów

ID: 561665

50,37 zł brutto (5% VAT)
47,97 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Tytuł oryginału: Make: JavaScript Robotics: Building NodeBots with Johnny-Five, Raspberry Pi, Arduino, and BeagleBone
Tłumaczenie: Andrzej Watrak
ISBN: 978-83-283-2054-3, 9788328320543
Format: 170x230 mm

Opis

Powszechnie JavaScript uważa się za doskonałe narzędzie do programowania aplikacji internetowych. To jednak nie wszystko: ten język świetnie nadaje się również do programowania robotów. Umożliwia zaprojektowanie zachowania robota, określenie, w jaki sposób będzie on zmierzał do celu, reagował na sygnały z otoczenia, oczekiwał na instrukcje czy omijał przeszkody. Bardzo wygodnym narzędziem do programowania robotów jest platforma Johnny-Five. Umożliwia ona programowanie robotów zbudowanych z płytek ArduinoRaspberry Pi i BeagleBone.

Dzięki tej książce można nauczyć się budowania i programowania robotów o najrozmaitszej funkcjonalności i wielu zastosowaniach. Do jej napisania Rick Waldron zaprosił czternastu mistrzów JS — inżynierów, nauczycieli, popularyzatorów i liderów. Dowiesz się od nich, w jaki sposób zbudować poszczególne elementy robota, jakie części zastosować i jak napisać potrzebny kod. Podpowiedzą Ci, jak przygotować sobie warsztat pracy oraz zdobyć potrzebne materiały. Znajdziesz tu mnóstwo wskazówek pomocnych przy planowaniu, budowie i testowaniu już istniejących projektów. Poszczególne zadania zostały tak dobrane, aby po ich wykonaniu można było zabrać się za trudniejsze projekty, o wyższym stopniu złożoności.

Zbuduj i zaprogramuj:

  • Roboty kroczące, piszące, pływające, a nawet tańczące
  • Domowy zegar słoneczny
  • Robota sterowanego głosem
  • Robota do sterowania oświetleniem
  • System monitoringu
  • Robota ze sztuczną inteligencją
  • Robota delta
  • Interaktywne buty

Do pobrania

Producent