Lokalne interfejsy szeregowe
search
  • Lokalne interfejsy szeregowe
ID: 458
78,90 zł
Brutto

75,14 zł Netto

Jacek Bogusz

24h
Dostępny
Dostępna ilość: 19
 

Wysyłka gratis

darmowa wysyłka na terenie Polski dla wszystkich zamówień powyżej 500 PLN

 

Wysyłka tego samego dnia

Jeśli Twoja wpłata zostanie zaksięgowana na naszym koncie do godz. 11:00

 

14 dni na zwrot

Każdy konsument może zwrócić zakupiony towar w ciągu 14 dni bez zbędnych pytań

Autor: Jacek Bogusz

ISBN: 83-921073-0-6
Format: B5, 176 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Warszawa 2004

O książce

Książka zawiera zbiór podstawowych informacji na temat lokalnych interfejsów szeregowych stosowanych najczęściej we współczesnych systemach mikroprocesorowych. Jest ona przeznaczona zarówno dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w tej dziedzinie, jak i dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę czy też wykonać aplikację opartą na układach wyposażonych w któryś z opisanych interfejsów. W książce zamieszczono wszelkie informacje niezbędne do zrozumienia zasady działania interfejsów, omówiono także protokoły wymiany danych stosowane podczas transmisji danych za pomocą tych interfejsów.

Nie ma w niej odpowiedzi na często zadawane pytanie "który interfejs jest najlepszy?". Autor skupił się na rozwiązaniach praktycznych i prezentacji przykładów programów napisanych dla interfejsów sprzętowych wbudowanych w popularne mikrokontrolery, jak i realizujących funkcje interfejsów wyłącznie na drodze programowej za pomocą uniwersalnych zasobów mikrokontrolera.

Szczegółowo omówiono zagadnienia związane z transmisją danych przy użyciu interfejsów szeregowych takich, jak: I2C, SMBus, SPI, Microwire oraz 1-Wire. Opisano wiele gotowych rozwiązań programowych i sprzętowych, włączając w to specjalizowane kontrolery oraz rozwiązania stosowane w celu galwanicznej separacji obwodów nadajnika i odbiornika danych. Szczególnie dużo miejsca poświęcono interfejsom I2C oraz SPI, jako najbardziej rozpowszechnionym wśród mikrokontrolerów 8- i 16-bitowych.

O autorze

Jacek Bogusz jest doświadczonym konstruktorem urządzeń elektronicznych, byłym pracownikiem Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Radiofonii Odbiorczej przy Zakładach Radiowych Diora w Dzierżoniowie. Obecnie zajmuje się projektowaniem urządzeń wyposażonych w mikrokontrolery przeznaczonych do systemów automatyki przemysłowej. Od 1997 roku współpracuje z miesięcznikiem Elektronika Praktyczna, na łamach którego prowadził m.in. kursy poświęcone programowaniu mikrokontrolerów w języku C i asembler. Opublikował także wiele artykułów poświęconych projektowaniu nowoczesnej elektroniki.

Do pobrania

458

Powiązane produkty

Produkty z tej samej kategorii (16)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.