Linux. Podstawy i aplikacje dla systemów embedded
search
  • Linux. Podstawy i aplikacje dla systemów embedded
ID: 188239
78,90 zł
Brutto

75,14 zł Netto

Łukasz Skalski

24h
Dostępny
Dostępna ilość: 57
 

Wysyłka gratis

darmowa wysyłka na terenie Polski dla wszystkich zamówień powyżej 500 PLN

 

Wysyłka tego samego dnia

Jeśli Twoja wpłata zostanie zaksięgowana na naszym koncie do godz. 11:00

 

14 dni na zwrot

Każdy konsument może zwrócić zakupiony towar w ciągu 14 dni bez zbędnych pytań


Autor: Łukasz Skalski
ISBN: 978-83-60233-85-6
Format: B5, 168 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Legionowo 2012

O książce

Książka jest kompletnym przewodnikiem omawiającym podstawowe i kluczowe zagadnienia wykorzystania systemu operacyjnego Linux w systemach wbudowanych (embedded) zbudowanych w oparciu o procesory z rdzeniami ARM. Materiał zawarty w książce podzielono na etapy, umożliwiające szybkie i łatwe rozpoczęcie pracy z komputerami jednopłytkowymi, zarówno początkującym Czytelnikom (podstawy pracy z systemem Linux, zasadności jego wykorzystania w systemach wbudowanych oraz podstawowych zagadnień związanych z warstwą sprzętową), jak i bardziej zaawansowanym (sprzętowa i programowa obsługa GPIO, I2C, 1-Wire oraz RS-232).
Książka jest przeznaczona dla uczniów i studentów uczelni technicznych, elektroników-konstruktorów, informatyków pragnących rozpocząć pracę z systemami wbudowanymi oraz wszystkich miłośników techniki mikroprocesorowej, którzy zamierzają wykorzystywać w swoich projektach najnowsze mikroprocesory pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Linux.


Recenzja zamieszczona w czasopiśmie NetWorld Nr 7-8/2012

W książce przedstawiono podstawy wykorzystania komputerów jednopłytkowych, opartych na procesorach z rdzeniem ARM. Wprowadzając do tematyki, autor wyjaśnia jakie narzędzia programowe i sprzętowe należy użyć i jak je skonfigurować. Opisuje sposoby przygotowania kompletnego systemu dla urządzeń wbudowanych. Radzi, jak przygotować system do obsługi portów GPIO, jak pisać w języku C aplikacje komunikujące się ze sprzętem, poczynając od prostej obsługi przycisków i sterowania przekaźnikami, po rozwiązania bardziej złożone, dotyczące interfejsów komunikacyjnych, wśród nich 1-wire, I2C i RS-232. Uczy sposobów wykorzystania menedżera opkg oraz, na przykładzie serwera WWW i łączności Bluetooth, gotowych pakietów oprogramowania. Książka jest świetnym przewodnikiem dla elektroników zaczynających przygodę z komputerami jednopłytkowymi. Od czytelnika nie wymaga się znajomości mikrokontrolerów, ani systemu Linux, natomiast jest pożądana znajomość języka C.

Piotr Kociatkiewicz

Do pobrania

188239

Powiązane produkty

Produkty z tej samej kategorii (16)