Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Nowe produkty


Obniżka! Sztuka programowania mikrokontrolerów AVR - przykłady (e-book) Zobacz większe

Sztuka programowania mikrokontrolerów AVR - przykłady (e-book)

Andrzej Pawluczuk

Więcej szczegółów

ID: 197739

49,00 zł brutto (23% VAT)
39,84 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Opis

Autor: Andrzej Pawluczuk
ISBN: 978-83-60233-21-4
Format: B5, 293 str.
Wydawnictwo BTC
Warszawa - wydanie papierowe 2007

O książce

Kontynuacja rozważań rozpoczętych w książce "Sztuka programowania mikrokontrolerów AVR - podstawy". W książce opisano praktyczne sposoby obsługi najpopularniejszych układów peryferyjnych dołączanych do mikrokontrolerów AVR, w tym alfanumerycznych wyświetlaczy LCD, 7-segmentowych wyświetlaczy LED, układów transmisji szeregowej (RS232, I2C), zewnętrznej pamięci RAM. Dodatkowo w książce zaprezentowano często wykorzystywane w projektach procedury obsługi pamięci EEPROM oraz przykład realizacji wielopoziomowego menu. Przykłady zostały napisane w asemblerze z wykorzystaniem szeroko dostępnych i bezpłatnych narzędzi programowych.

Książka dla wszystkich elektroników, którzy chcą poznać budowę mikrokontrolerów AVR i sposób ich programowania w asemblerze.     

O autorze

Andrzej Pawluczuk jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej. W trakcie studiów po raz pierwszy zetknął się z programowaniem komputerów, które w krótkim czasie przerodziło się w życiową pasję. Rozwijająca się technika mikroprocesorowa pozwoliła połączyć istniejące zainteresowanie elektroniką z umiejętnością tworzenia oprogramowania. W pracy zawodowej, obok pisania programów, zajmuje się również konstruowaniem urządzeń elektronicznych, wykorzystujących najnowsze osiągnięcia techniki cyfrowej i informatyki.

Do pobrania

Producent

Produkty powiązane