Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Nowe produktySztuka programowania mikrokontrolerów AVR - podstawy (e-book)

Andrzej Pawluczuk

Więcej szczegółów

ID: 197738

50,00 zł brutto (5% VAT)
47,62 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Opis

Autor: Andrzej Pawluczuk

ISBN: 83-60233-14-4
Format: PDF, B5, 353 str.
Wydawnictwo BTC
Warszawa - wydanie papierowe 2006

O książce

Książka dla wszystkich elektroników, którzy chcą poznać budowę mikrokontrolerów AVR i sposób ich programowania w asemblerze.

Książka stanowi źródło wiedzy na temat technik programowania w asemblerze mikrokontrolerów z rodziny AVR produkowanych przez firmę Atmel. W książce zawarto informacje dotyczące budowy mikrokontrolerów AVR (opis m.in. rdzenia, pamięci programu, pamięci danych, rejestrów specjalnych mikrokontrolera), opis języka asembler (m.in. kompletna lista rozkazów, opis najważniejszych dyrektyw kompilatora) oraz prezentację podstawowych narzędzi do tworzenia i symulacji oprogramowania. W części praktycznej poruszono wybrane zagadnienia z arytmetyki mające zastosowanie w programowaniu oraz przedstawiono podstawowe algorytmy rozwiązujące typowe zagadnienia spotykane w technice mikroprocesorowej.

O Autorze

Andrzej Pawluczuk jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej. W trakcie studiów po raz pierwszy zetknął się z programowaniem komputerów, które w krótkim czasie przerodziło się w życiową pasję. Rozwijająca się technika mikroprocesorowa pozwoliła połączyć istniejące zainteresowanie elektroniką z umiejętnością tworzenia oprogramowania. W pracy zawodowej, obok pisania programów, zajmuje się również konstruowaniem urządzeń elektronicznych, wykorzystujących najnowsze osiągnięcia techniki cyfrowej i informatyki.

Do pobrania

Producent

Produkty powiązane