Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Nowe produktySparkFun Variable Load Kit - moduł regulowanego obciążenia prądowego

SparkFun Variable Load Kit to zestaw do samodzielnego montażu, służy do określenia prądu pobieranego z danego źródła zasilania. Moduł ten może być wykorzystany do testów stabilności zasilania przy różnych obciążeniach, testów żywotności baterii/akumulatorów itp. Może testować napięcie do 30 V oraz generować obciążenie od kilku mA do 4 A. SparkFun KIT-14449

Więcej szczegółów

ID: 569786

170,65 zł brutto (23% VAT)
138,74 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Opis

SparkFun Variable Load Kit to zestaw do samodzielnego montażu, z pomocą modułu możliwe jest określenie prądu pobieranego z danego źródła zasilania (przy zadanym obciążeniu prądowym). Moduł ten może być wykorzystany do testów stabilności zasilania przy różnych obciążeniach, testów żywotności baterii/akumulatorów itp. Moduł może testować napięcie do 30 V oraz generować obciążenie od kilku mA do 4 A. 

Moduł może pracować w jednym z dwóch trybów wyświetlania informacji o aktualnym napięciu oraz pobieranym prądzie; wyświetlać informacje w oknie konsoli uruchomionej na komputerze (moduł podłączony do komputer za pomocą przewodu microUSB<>USB) lub na podpiętym do modułu wyświetlaczu LCD 2x16 znaków (wyświetlacz nie jest on dołączony do zestawu, należy nabyć go osobno: Sparkfun Wyświetlacz LCD 2x16 znaków - zielone podświetlenie). Moduł posiada 4 przyciski dotykowe: strzałka do góry, strzałka do dołu, ENTER oraz BACK. Za pomocą strzałek możemy regulować wartość obciążenia, przycisk ENTER  służy do włączania/wyłączania ustawionego obciążenia, natomiast przyciskiem BACK resetowana jest ustawiona wartość obciążenia. Możliwe jest również określanie obciążenie poprzez wpisanie jej wartości w oknie konsoli uruchomionej na komputerze. Załączenie obciążenia jest sygnalizowane poprzez zapalenie się zielonej diody LED (LOAD_ON) znajdującej się na module. 

 

Uwaga!
Ze względów bezpieczeństwa całkowita moc obciążenia została ograniczona do 15 W, nawet przy takiej wartości obciążenia radiator może osiągać wysoką temperaturę.

 

Właściwości

  • Maksymalne napięcie pracy: do 30 V
  • Maksymalne obciążanie prądowe: do 4 A
  • Możliwość podłączenie wyświetlacza LCD 2x16 znaków (brak w zestawie)
  • Gniazdo microUSB umożliwiające podłączenie modułu do komputera

 

W zestawie 

  • płytka PCB zestawu SparkFun Variable Load 
  • tranzystor N-Channel MOSFET 60V 30A
  • radiator 
  • złącze śrubowe ARK (2-pinowe)
  • zestaw śrubek
  • zestaw nylonowych dystansów 

Do pobrania

Producent

Produkty powiązane