

Autor: Tomasz Gilewski
ISBN: 978-83-64702-10-5
Format: B5, 452 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Legionowo 2017
Książka zawiera 18 rozbudowanych ćwiczeń w języku graficznym LAD, które pozwolą poznać wszystkie funkcjonalności dostępne w sterowniku S7-1200 z firmware v4.1 lub wyższym. Założono, że Czytelnik nie musi wcześniej zapoznawać się z podstawowymi pojęciami zastosowanego językami graficznego, a potrzebne informacje znajdzie w kolejnych ćwiczeniach.
Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które nie miały styczności ze sterownikami serii SIMATIC S7 firmy Siemens.
Autor książki jest absolwentem wydziału Elektroniki i Telekomunikacji oraz Elektrotechniki Politechniki Białostockiej. Na co dzień zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla sterowników przemysłowych firmy Siemens oraz przygotowaniem wizualizacji na panele HMI. Jest także autorem kilku artykułów w „Elektronice dla Wszystkich". Od 2015 roku na stronie www.mistrzplc.pl prowadzi blog na temat programowania sterowników S7-1200 w języku S7-SCL. W wolnym czasie motocyklista i fan polskiej motoryzacji.
Pliki projektów w TIA Portal zamieszczonych w książce (rozdział 4.9 i 4.10):
Osoba odpowiedzialna BTC Korporacja sp. z o. o. Lwowska 5 05-120 Legionowo Polska sprzedaz@kamami.pl 22 767 36 20
Tomasz Gilewski
Tomasz Gilewski
Sławomir Kacprzak
Sławomir Kacprzak
Tomasz Gilewski
Janusz Kwaśniewski, Ireneusz Dominik, Krzysztof Lalik, Mateusz Kozek
Janusz Kwaśniewski
Janusz Kwaśniewski
Janusz Kwaśniewski
Janusz Kwaśniewski
Tomasz Gilewski
Janusz Kwaśniewski
Paweł Obstawski, Krzysztof Korpysz, Robert Sałat
Janusz Kwaśniewski
Tomasz Gilewski