Serwonapędy SIEMENS w praktyce inżynierskiej (ebook)
search
  • Serwonapędy SIEMENS w praktyce inżynierskiej (ebook)
ID: 581546
71,00 zł
Brutto

67,62 zł Netto

Janusz Kwaśniewski, Ireneusz Dominik, Krzysztof Lalik, Mateusz Kozek

Dostawa elektroniczna
Dostępny
 

Wysyłka gratis

darmowa wysyłka na terenie Polski dla wszystkich zamówień powyżej 500 PLN

 

Wysyłka tego samego dnia

Jeśli Twoja wpłata zostanie zaksięgowana na naszym koncie do godz. 11:00

 

14 dni na zwrot

Każdy konsument może zwrócić zakupiony towar w ciągu 14 dni bez zbędnych pytań

Autorzy: Janusz Kwaśniewski, Ireneusz Dominik, Krzysztof Lalik, Mateusz Kozek

ISBN: 978-83-64702-19-8
Format: PDF, B5, 432 str.
Wydawnictwo BTC
Legionowo - książkę w wersji papierowej wydano w 2020 r.

O książce

Książka w sposób metodyczny i przyjazny opisuje projektowanie serwonapędów bazujących na sterownikach S7-1500, napędach SINAMICS i oprogramowaniu TIA Portal 15.1. Pierwsze trzy rozdziały dotyczą elementów napędów: silników, serwonapędów i enkoderów. Dwa kolejne rozdziały omawiają struktury serwonapędów. Jedenasty rozdział wyjaśnia sterowanie ruchem osi wykorzystujące TIA Portal. W następnych dwóch rozdziałach przedstawiono konfiguracje osi w Technological Objects dla S7-1200 i S71500, opisano szczegółowo konfiguracje napędu prędkościowego i pozycyjnego. Trzy kolejne rozdziały dotyczą napędów wieloosiowych i są to: synchronizacja osi, sterowanie krzywkowe i różne struktury kinematyczne. Rozdział 17 jest poświęcony bezpiecznym serwonapędom. Działanie wszystkich napędów zilustrowano na przykładach.

Książka ta przeznaczona jest dla wszystkich zainteresowanych projektowaniem maszyn wykorzystujących jedno- i wieloosiowe napędy w procesie wytwarzania oraz dla kadry inżynierskiej zajmującej się stosowaniem napędów w praktyce.

O autorach

JANUSZ KWAŚNIEWSKI jest emerytowanym profesorem Akademii Górniczo-Hutniczej. Jego dorobek publikacyjny obejmuje ponad 100 prac naukowych oraz 6 książek dotyczących programowania i wykorzystania sterowników PLC w przemyśle. Uruchamiane przez niego instalacje przemysłowe za granicą (Włochy, Iran) oraz w kraju ułatwiają wybór zagadnień potrzebnych inżynierowi automatykowi. Jego zainteresowania koncentrują się na zaawansowanym projektowaniu sterowania nieliniowymi obiektami.

IRENEUSZ DOMINIK jest profesorem uczelnianym zatrudnionym w Katedrze Automatyzacji Procesów na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH Akademii Górniczo-Hutniczej. Jego dorobek publikacyjny obejmuje ponad 100 prac naukowych. Ma duże doświadczenie we współpracy z przemysłem, realizując wiele projektów wdrożeniowych oraz uczestnicząc w kilkunastu projektach badawczych. Głównym obszarem jego zainteresowań jest wykorzystanie algorytmów sztucznej inteligencji w systemach automatyki i w Industry 4.0.

KRZYSZTOF LALIK jest doktorem na stanowisku adiunkta zatrudnionym w Katedrze Automatyzacji Procesów na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH Akademii Górniczo-Hutniczej. Jest autorem ponad 60 prac naukowych. Specjalizuje się w zakresie: projektowania i wdrażania nowoczesnych układów automatyki, programowania sterowników przemysłowych i układów mikroprocesorowych, systemów SCADA oraz OPC UA. Jest współtwórcą pierwszego w Polsce laboratorium badawczo-dydaktycznego Industry 4.0.

MATEUSZ KOZEK Jest doktorantem Szkoły Doktorskiej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Głównym obszarem jego zainteresowań są techniki głębokiego uczenia maszynowego i ich zastosowanie w technologiach Industry 4.0.

581546

Powiązane produkty

Produkty z tej samej kategorii (16)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.