• Obecnie brak na stanie
Język C++ Standard ISO w praktyce
search
  • Język C++ Standard ISO w praktyce
ID: 48244
Wiesław Porębski
Wycofany
 

Wysyłka gratis

darmowa wysyłka na terenie Polski dla wszystkich zamówień powyżej 500 PLN

 

Wysyłka tego samego dnia

Jeśli Twoja wpłata zostanie zaksięgowana na naszym koncie do godz. 11:00

 

14 dni na zwrot

Każdy konsument może zwrócić zakupiony towar w ciągu 14 dni bez zbędnych pytań

W tę książkę warto zainwestować, ponieważ ma ona wartość ponadczasową, podobnie jak standard ISO, na którym jest oparta. Można ją polecić jako źródło odniesienia dla języka C++. Warto ją czytać i poznawać zawarte w niej krótkie, a treściwe wprowadzenia teoretyczne i teksty źródłowe oraz omówienia programów. Zrozumienie podstawowych koncepcji i opanowanie konstrukcji języka C++ nie wymaga znajomości żadnego innego języka programowania. Jeżeli ktoś chce poznać i opanować warsztat programowania obiektowego, to książka ?Język C++. Standard ISO w praktyce? znakomicie posłuży temu celowi. W tekstach i omówieniach około 200 programów można znaleźć wiele wskazówek dotyczących pragmatyki, tj. możliwości i umiejętności stosowania różnych konstrukcji językowych w tych samych lub odmiennych kontekstach, a także użyteczne idiomy językowe. Wykład wywiedziony ze standardu nie podlega chwilowym modom, związanym z różnymi środowiskami programistycznymi, a więc jest niezależny od aktualnych interesów producentów oprogramowania narzędziowego.

Książka prezentuje syntaktykę, semantykę i pragmatykę hybrydowego, proceduralno-obiektowego języka programowania C++. Prezentowane treści są zgodne ze standardem ISO z roku 2003. Omawiane w kolejnych rozdziałach konstrukcje językowe opisano zwięźle, jednak wystarczająco dokładnie. Konstrukcje te starano się opisywać nie w formie suchych, sformalizowanych definicji, lecz semantycznie bogatszych i lepiej zrozumiałych definicji nieformalnych. Przeczytanie książki umożliwia poznanie języka C++ pod warunkiem, że skompilujemy i wykonamy (łatwe do wydzielenia z tekstu) zamieszczone w niej programy. Do przetwarzania programów można wykorzystać zarówno kompilator wywoływany z wiersza polecenia (np. GNU g++ w środowisku Unix/Linux), jak i jedno z tzw. środowisk zintegrowanych (np. Borland bc3.1, bc5.01, bcb6, Eclipse, VIDE, Dev-C++).

Wykład jest prowadzony w sposób systematyczny: od podstawowych elementów i konstrukcji języka którym towarzyszą proste programy, przez konstrukcje wynikające z paradygmatu proceduralnego, kończąc na specyficznych własnościach klas i obiektów, takich jak dziedziczenie, polimorfizm, parametryzacja klas i funkcji, dynamiczna identyfikacja typów. Warto również zwrócić uwagę na omawiane w książce objęte standardem ISO tematy, takie jak obsługa wyjątków, tworzenie obiektów funkcyjnych, elementy biblioteki STL oraz przestrzenie nazw.
48244

Produkty z tej samej kategorii (16)