Projektowanie układów analogowych
search
  • Projektowanie układów analogowych
ID: 20049
78,90 zł
Brutto

75,14 zł Netto

Robert A. Pease

24h
Dostępny
Dostępna ilość: 48
 

Wysyłka gratis

darmowa wysyłka na terenie Polski dla wszystkich zamówień powyżej 500 PLN

 

Wysyłka tego samego dnia

Jeśli Twoja wpłata zostanie zaksięgowana na naszym koncie do godz. 11:00

 

14 dni na zwrot

Każdy konsument może zwrócić zakupiony towar w ciągu 14 dni bez zbędnych pytań

Autor: Robert A. Pease
Tytuł oryginału: Troubleshooting Analog Circuits
Tłumaczenie: Mieczysław Kręciejewski

ISBN: 83-60233-04-7
Format: B5, 270 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Warszawa 2005

O książce

Książka równie niepowtarzalna jak jej autor. Jest to jedyny w swoim rodzaju przewodnik po tajnikach projektowania układów analogowych, napisany zgodnie z duchem doświadczonego praktyka, którego podstawowym celem jest zrozumieć dlaczego coś nie działa tak jak powinno.

Fragmenty z książki: "(...) Dlaczego interesuje nas usuwanie usterek? Dlatego, że nawet najlepsi inżynierowie podejmują się wykonywania projektów, tak trudnych i stanowiących tak duże wyzwania, że opracowane układy często nie działają tak jak miały działać - a przynajmniej nie od razu(...)"

"(...) Jest duża szansa na to, że prawo Murphy'ego zaatakuje nawet nasze najlepsze projekty. Ale ja mogę sprawić, żeby prawo Murphy'ego pracowało dla mnie: 'Jeżeli coś może się nie udać, to na pewno się nie uda'. Na przykład, jeżeli jeżdżę samochodem z gaśnicą, jeżeli jestem przygotowany do gaszenia dowolnego pożaru, to czy - zgodnie z prawem Murphy'ego - uchroni mnie to przed pożarem w aucie? Ta myśl usłyszana po raz pierwszy brzmi głupawo. Ale, jeżeli jestem typem osoby drobiazgowej poruszającej się z gaśnicą, to mogę być również staranny i nie wykonywać głupot mogących wywołać pożar (...)"

"(...) W książce mówię o świecie prawdziwej elektroniki i przykładach pomyłek, głupich błędów oraz o tym, jak wybrnąć z sytuacji, w której błędy się pojawiły. Mówimy o Problemach przez duże "P" i o tym jak ich unikać (...)." Robert A. Pease

O książce napisali

"Styl Boba nie tylko odzwierciedla jego poczucie humoru, ale także ukazuje jego ekscentryczny i czasami dziwny charakter. Wyraźnie jednak widać jego perfekcjonizm oraz znakomity kunszt. Podkreślałem, że gdybyśmy przerobili materiały nadesłane przez Boba zgodnie z naszą sztampą, to straciłyby one znaczną część swojej wartości. Wśród przyczyn składających się na sukces Boba trzeba wymienić to, kim jest i jakie jest jego podejście do problemów. Nie było lepszego sposobu przedstawienia osobowości Boba Czytelnikom niż jego własny styl."

Dan Strassberg
Associate Editor
EDN Magazine

"Jak się możecie spodziewać, u Boba spotykamy się z czymś dużo więcej niż tylko jego imponującymi kwalifikacjami. Jednym z hobby Boba jest chodzenie ścieżkami nietkniętymi ludzką stopą po to, by zobaczyć dokąd prowadzą. Podróże odbywa pieszo, na nartach lub na rowerze - czasami sam, a czasami z żoną i dwoma synami - często wzdłuż porzuconych nasypów kolejowych przecinających Stany Zjednoczone i Anglię. Poza spokojem, ciszą i ekscytacją samą podróżą, nagrodą za taką wędrówkę jest obserwacja Ameryki z perspektywy znanej tylko niewielu osobom. Ciekawość, która motywuje Boba do badania starych linii kolejowych jest widoczna w wielu jego innych działaniach - związanych z pracą lub nie. National wykorzystuje zamiłowanie Boba do przekazywania pomysłów, które inni mogą wykorzystywać. Na swojej pozycji starszego pracownika badawczego Bob - oprócz projektowania scalonych źródeł napięcia odniesienia, stabilizatorów napięcia, czujników temperatury i VFC - zajmuje się udzielaniem konsultacji współpracownikom, odpowiedziami na pytania klientów, na które nie znają odpowiedzi inni inżynierowie i przeglądaniem projektów kolegów. Bob jest także długoletnim redaktorem współpracującym z EDN, oceniającym nadsyłane przez Czytelników pomysły układowe z dziedziny techniki analogowej.

Alan McCann, EDN

O autorze

Robert A. Pease (1940 - 2011) był absolwentem słynnego MIT (Massachusetts Institute of Technology ukończył w 1961 roku), jedną z największych współczesnych legend elektroniki analogowej. W firmie National Semiconductor ponad 30 lat zajmował się projektowaniem układów scalonych, w której to dziedzinie współpracował z wieloma sławami, m.in. Robertem Widlarem, twórcą pierwszego scalonego wzmacniacza operacyjnego. Na całym świecie prowadził seminaria i szkolenia, podczas których uczył konstruktorów, jak unikać błędów podczas projektowania urządzeń elektronicznych. Bardzo dużo publikował (m.in. w Electronic Design News), cały czas dzielił się także wiedzą z pracownikami działu wsparcia technicznego firmy National Semiconductor.

Do pobrania

20049

Powiązane produkty

Produkty z tej samej kategorii (16)