Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Zamówienie

Zamów i zapłać w ciągu

a przesyłkę wyślemy jeszcze dzisiaj

Nowe produkty


Obniżka! Programowanie mikrokontrolerów AVR w języku Bascom Zobacz większe

Programowanie mikrokontrolerów AVR w języku Bascom

Marcin Wiązania

Więcej szczegółów

ID: 655

79,00 zł

-39,50 zł

39,50 zł brutto (5% VAT)
37,62 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Autor: Marcin Wiązania

ISBN: 83-921073-2-2
Format: B5, 352 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Warszawa 2004

O książce

Stosowanie systemów mikroprocesorowych w codziennym życiu jest już tak powszechne, że trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez nich współczesnego człowieka. Powszechność ta jest spowodowana ogromnymi możliwościami, jakie oferują współczesne mikrokontrolery oraz łatwością projektowania urządzeń wykorzystujących je. Bascom AVR umożliwia szybkie i łatwe przygotowywanie programów dla większości popularnych mikrokontrolerów AVR. Korzystając z wbudowanych w Bascom instrukcji do obsługi wyświetlaczy LCD, interfejsów komunikacyjnych (I2C, 1-Wire czy RS232), stosu TCP/IP i wielu innych układów peryferyjnych, można bardzo szybko napisać efektowną i stabilnie działającą aplikację. Osiągnięcie zamierzonego efektu w systemie mikroprocesorowym nigdy nie było tak łatwe! Dodatkowo, od programisty nie jest wymagana dokładna znajomość architektury wykorzystywanego mikrokontrolera, co jest niezbędne przy pisaniu programów w asemblerze czy w języku C.

W książce opisano sposób wykorzystywania pakietu Bascom oraz podstawy języka Bascom Basic. Korzystanie ze specyficznych instrukcji języka zilustrowano wieloma przykładami z obszernymi komentarzami. Wszystkie przykłady projektów (oraz wiele innych) można wykonać samodzielnie dzięki zestawowi uruchomieniowemu ZL2AVR z mikrokontrolerem ATmega8.

Książka jest przeznaczona dla uczniów i studentów uczelni technicznych, a także wszystkich elektroników wykorzystujących w swych projektach mikrokontrolery AVR.

O autorze

Marcin Wiązania jest absolwentem Wydziału Informatyki Politechniki Częstochowskiej. Od roku 2001 współpracuje z miesięcznikiem Elektronika Praktyczna, na łamach którego prowadzi m.in. kurs programowania mikrokontrolerów w języku Bascom. Współpracuje także przy opracowywaniu nowych wersji Bascoma z jego autorem Markiem Albertsem. Jest ponadto autorem wielu publikacji technicznych, opracował i wykonał wiele projektów zaawansowanych urządzeń mikroprocesorowych. Obecnie zajmuje się mikrokontrolerami Programmable System on a Chip oraz układami PLD.

Do pobrania

Producent

Produkty powiązane