Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Nowe produkty


Obniżka! Systemy poczty elektronicznej. Standardy, architektura, bezpieczeństwo Zobacz większe

Systemy poczty elektronicznej. Standardy, architektura, bezpieczeństwo

Grzegorz Blinowski

Więcej szczegółów

ID: 187952

69,00 zł

-6,90 zł

62,10 zł brutto (5% VAT)
59,14 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Autor: Grzegorz Blinowski

ISBN 978-83-60233-83-2
Format: B5, 268 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Legionowo 2012

O książce

W książce sklasyfikowano i opisano zagrożenia związane ze stosowaniem poczty elektronicznej, przedstawiono także metody minimalizacji tych zagrożeń. Omówiono architekturę systemów filtracji poczty oraz przykłady dostępnych systemów, zarówno bezpłatnych jak i komercyjnych. Przedstawiono charakterystykę protokołu SMTP oraz zasady konstrukcji wiadomości e-mail – w tym standardu MIME pozwalający na obsługę załączników.

Książka jest przeznaczona dla administratorów systemów e-mail, osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo informatyczne, kierowników działów IT, studentów kierunków informatycznych oraz wszystkich zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa systemów IT.

Do pobrania

Recenzja zamieszczona w czasopiśmie NetWorld Nr 01/2013

Publikacja jest kompendium wiedzy o poczcie elektronicznej. Prezentuje podstawowe problemy funkcjonowania systemów poczty elektronicznej. Wskazuje na zagrożenia wynikające z braku zabezpieczenia tych systemów, ryzyka utraty danych i reputacji, a zwłaszcza ryzyka niezabezpieczenia przed infekcją wirusów i działaniem złośliwego kodu. Szczegółowo omawia protokoły komunikacyjne dla poczty SMTP i MIME oraz dwa krańcowo różniące się protokoły klasy mail drop: POP3 I IMPA4 (Multipurpose Internet Mail Extensions). Wyjaśnia funkcje i cechy serwisu katalogowego oraz jak przez zapewnienie autoryzacji, integralności i prywatności realizuje się bezpieczną pocztę i jak jest to realizowane przez standard S/MIME program PGP (Pretty Good Privacy). Prezentuje różne metody walki ze spamem i wirusami, kończąc na omówieniu zagadnienia filtrowania treści. Od czytelnika wymaga się znajomości podstaw działania sieci komputerowych i systemów operacyjnych.

Piotr Kociatkiewicz

Producent

Produkty powiązane