Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Zamówienie

Zamów i zapłać w ciągu

a przesyłkę wyślemy jeszcze dzisiaj

Nowe produkty


Obniżka! Mikroklocki. Mikroprocesory dla początkujących Zobacz większe

Mikroklocki. Mikroprocesory dla początkujących

Jacek Andrzej Michalski

Więcej szczegółów

ID: 207376

89,00 zł

-8,90 zł

80,10 zł brutto (5% VAT)
76,29 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Autor: Jacek Andrzej Michalski

ISBN: 978-83-60233-20-7
Format: B5, 262 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Warszawa 2007

O książce

Żaden elektronik nie ma wątpliwości co do tego, że współczesna cywilizacja bez mikrokontrolerów istnieć nie może. Pomimo swojej powszechności, mikrokontrolery są nadal dla wielu - i to nie tylko początkujących - elektroników podzespołami tajemniczymi i trudnymi w stosowaniu. Autor książki pokazuje na prostych przykładach, że w rzeczywistości jest inaczej: proponuje Czytelnikom inteligentną zabawę z mikrokontrolerami, która przypomina - lubiane przez „dużych” i „małych” - budowanie z klocków Lego.


Jeżeli chcesz poznać mikrokontrolery od postaw, dobrze się przy tym bawiąc, ta książka jest dla Ciebie!


O autorze

Dr hab. inż. Jacek Andrzej Michalski, obecnie adiunkt w Instytucie Chemii Fizycznej PAN, zajmował się między innymi optymalizacją procesów przemysłowych w amerykańskiej firmie General Electric Environmental Services Inc. Jego noty biograficzne znalazły się m.in. w „Who’s Who in the World” (Marquis), „Who’s Who in Science and Engineering” (Marquis) oraz w „Dictionary of International Biographies” (Cambridge).

Jacek Andrzej Michalski jest autorem wielu publikacji naukowych i książki z zakresu inżynierii chemicznej i procesowej. Z zamiłowania jest krótkofalowcem (polski znak SP5IMO, amerykański WX3V) i elektronikiem, szczególnie zainteresowanym nowoczesnymi mikrokontrolerami i narzędziami do nich. Jest autorem wielu projektów mikroprocesorowych – niektóre z nich opublikował w miesięczniku „Elektronika Praktyczna”, z którym współpracuje od 2004 roku.

Do pobrania

Producent

Produkty powiązane