Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Nowe produkty


Obniżka! Zrozumieć małe mikrokontrolery Zobacz większe

Zrozumieć małe mikrokontrolery

James M. Sibigtroth

Więcej szczegółów

ID: 339

59,00 zł

-5,90 zł

53,10 zł brutto (5% VAT)
50,57 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Autor: James M. Sibigtroth

ISBN: 83-910067-3-5
Format: B5, 256 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Warszawa 2003


O książce

"Zrozumieć małe mikrokontrolery" to książka prezentująca zagadnienia związane z mikrokontrolerami na poziomie podstawowym. Autor operując na uniwersalnym modelu mikrokontrolera wyjaśnia wszystkie pojęcia niezbędne do zrozumienia zasady jego działania, a podając przykłady odwołuje się do jednej z "klasycznych" architektur - mikrokontrolerów HC05 firmy Motorola.

Pierwsze rozdziały książki wprowadzają czytelnika (także niezbyt doświadczonego w technice cyfrowej) w podstawowe zagadnienia niezbędne do zrozumienia i wprawnego posługiwania się podstawowymi pojęciami występującymi w technice mikroprocesorowej, w kolejnych - w oparciu o proste przykłady - autor wyjaśnia jak działają elementarne bloki peryferyjne stosowane w mikrokontrolerach i przedstawia ich proste aplikacje. Szczegółowo omówiono także listę rozkazów sterujących pracą mikrokontrolera, a także sposób ich wykonywania przez jednostkę centralną.

Książka przeznaczona dla wszystkich elektroników początkujących w technice mikroprocesorowej, szczególnie uczniów i studentów politechnik.

Do pobrania

Producent