Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Zamówienie

Zamów i zapłać w ciągu

a przesyłkę wyślemy jeszcze dzisiaj

Nowe produkty


Obniżka! Pololu m3pi Robot - robot Line Follower z mikrokontrolerem ATmega328P i gniazdem mbed Zobacz większe

Pololu m3pi Robot - robot Line Follower z mikrokontrolerem ATmega328P i gniazdem mbed

Rozbudowana wesja robota Pololu 3pi. Platforma mobilna Line Follower z dwoma silnikami, 5-cioma czujnikami odbiciowymi, wyświetlaczem LCD, brzęczykiem i trzema przyciskami użytkownika oraz płytką rozszerzeń mbed. Pololu 2151

Więcej szczegółów

ID: 195284

549,00 zł brutto (23% VAT)
446,34 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Opis

Pololu m3pi to rozbudowana wersja robota mobilnego typu Line Follwer Pololu 3pi. Robot został oparty o popularny mikrokontroler AVR ATmega328P stanowiący znakomitą platformę dla osób rozpoczynających przygodę z programowaniem w języku C i robotyką. Płytka strująca wyposażona została w dwukanałowy sterownik silników TB6612FNG oraz elastyczny system zasilania. Robot porusza się dzięki 2 silnikom Pololu 30:1 HP. Całość zasilana jest przez 4 baterie AAA.

Uwaga! 
Zestaw nie zawiera baterie AAA niezbędnych do uruchomienia robota. Należy je zakupić oddzielnie.

Robot realizuje swoje podstawowe zadanie, czyli jazdę po linii dzięki 5-ciu czujnikom odbiciowym umieszczonym na spodzie platformy. Poza tym wyposażony został w diody sygnalizacyjne, przyciski użytkownika, buzzer oraz wyświetlacz 2x8 znaków.

Mikrokontroler sterujący robotem programowany jest w języku C przy użyciu popularnych środowisk takich jak Atmel Studio. Do obsługi poszczególnych układów robota dostępne są bogate i łatwe w obsłudze biblioteki Pololu AVR C/C++ Library. Pololu 3pi jest również kompatybilny z popularną platformą programistyczną Arduino.

Do zaprogramowania robota niezbędny jest programator mikrokontrolerów AVR, np. Pololu Programator USB AVR v2.1 (brak w zestawie). Programator podłączany jest bezpośrednio do złącza ISP, a robot jest programowany z poziomu środowiska.

Dodatkowo m3pi posiada płytkę rozszerzeń mbed z gniazdami umożliwiającymi rozbudowę możliwości robota o zastosowanie 32-bitowego mikrokontrolera LPC1768 w postaci płytki deweloperskiej mbed NXP LPC1768 oraz modułów komunikacyjnych Xbee i Wixel.

Uwaga! 
Zestaw nie zawiera modułu mbed NXP LPC1768 oraz modułów komunikacyjnych. Należy je zakupić oddzielnie.

Moduł mbed podłącza się bezpośrednio do gniazda na płycie rozszerzeń (nie jest wymagane lutowanie) i łączy się ze wszystkimi urządzeniami na płycie rozszerzeń m3pi, a także z liniami płytki bazowej 3pi. Obsługa bibliotek i przykładowe programy dla m3pi są dostępne na mbed.org.

W naszej ofercie dostępne są również roboty m3pi w zestawie z modułem mbed.

Właściwości

 • Mikrokontroler: ATmega328P
 • Sterownik silnika: TB6612FNG
 • Napęd: 2 x silnik Pololu 30:1 HP
 • Wyświetlacz LCD 2x8 znaków
 • Linie użytkownika I/O: 21
 • Maksymalna częstotliwość PWM: 80 kHz
 • Zabezpieczenie przed odwróconą polaryzacją napięcia
 • Zasilanie: 4 x bateria AAA (brak w zestawie)
 • Napięcie robocze: 3 V do 7 V
 • Wymiary: 95 mm (średnica)
 • Waga: 83 g (bez baterii)

Do pobrania

Producent

Produkty powiązane