Metody i narzędzia eksploracji danych (e-book)
search
  • Metody i narzędzia eksploracji danych (e-book)
ID: 204436
56,00 zł
Brutto

53,33 zł Netto

Stanisław Osowski

Dostawa elektroniczna
Dostępny
 

Wysyłka gratis

darmowa wysyłka na terenie Polski dla wszystkich zamówień powyżej 500 PLN

 

Wysyłka tego samego dnia

Jeśli Twoja wpłata zostanie zaksięgowana na naszym koncie do godz. 11:00

 

14 dni na zwrot

Każdy konsument może zwrócić zakupiony towar w ciągu 14 dni bez zbędnych pytań

Opis

Autor: Stanisław Osowski

ISBN: 978-83-60233-92-4
Format: PDF, B5, 388 str.
Wydawnictwo BTC
Legionowo - książkę w wersji papierowej wydano w 2013 r.

O książce

Niniejszy podręcznik przedstawia syntetyczne ujęcie współczesnych metod eksploracji danych. W szczególności zaprezentowano metody optymalizacji, w tym optymalizacji globalnej, metody regresji liniowej i logistycznej, różne rozwiązania klasyfikatorów, w tym klasyfikatory bayesowskie, drzewa decyzyjne, sieci neuronowe MLP, RBF i SVM, systemy ekspertowe w formie zespołu klasyfikatorów i predyktorów, transformacje i metody redukcji wymiaru danych, metody selekcji istotnych cech diagnostycznych, metody grupowania i wizualizacji danych, jak również podstawowe pojęcia analizy asocjacyjnej między danymi.
Przedstawiono również przykłady zastosowania metod eksploracji danych w medycynie.
Rozważania teoretyczne poparte są przykładami konkretnych obliczeń dotyczących eksploracji danych, zaimplementowanymi w postaci odpowiednich programów w Matlabie.
Książka stanowi unikalne źródło wiedzy dla studentów na studiach II i III stopnia. Może być polecana jako podstawowy materiał rozszerzający dla wykładów ze sztucznej inteligencji, rozpoznawania wzorców czy inżynierii biomedycznej na kierunkach Informatyka lub Automatyka. Może służyć pracownikom firm, tzw. analitykom danych, specjalizującym się w życiu zawodowym w analizie danych i odkrywaniu wiedzy z baz i hurtowni danych.

Recenzja zamieszczona w czasopiśmie NetWorld Nr 07-08/2013


Podręcznik ujmuje wybrane zagadnienia eksploracji danych. Czytelnik znajdzie w nim jasne wprowadzenie w tematykę, wyjaśnienie podstawowych pojęć i technik stosowanych w tej dziedzinie wiedzy. Pozna wiele metod i algorytmów optymalizacji, od regresji liniowej po sztuczne sieci neuronowe. Dowie się, jak klasyfikować dane liczbowe, jak rozwiązywać problemy predykcji i jakie metody zastosować do ich oceny oraz jak rozwiązywać zadnia pozyskiwania asocjacji pomiędzy danymi. Znajdzie opis zadania klasteryzacji danych, a dokładniej ich grupowania z wykorzystaniem technik niezrównoważonego uczenia. Uzyska informacje na temat narzędzi wizualizacji danych, z dokładnym omówieniem możliwości graficznych uniwersalnego pakietu programu Matlab. Ugruntowaniu wiedzy służą dwa praktyczne przykłady stosowania metod eksploracji danych. Publikacja jest uniwersalnym źródłem wiedzy dotyczącym eksploracji danych, z którego mogą korzystać zarówno studenci, jak i analitycy danych zajmujący się odkrywaniem wiedzy z baz i hurtowni danych. 

Piotr Kociatkiewicz

204436

Powiązane produkty

Produkty z tej samej kategorii (6)