Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Nowe produktyAlgorytmizacja i programowanie w MATLABIE (e-book)

Kazimierz Banasiak

Więcej szczegółów

ID: 565597

42,00 zł brutto (5% VAT)
40,00 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Opis

Autor: Kazimierz Banasiak

ISBN: 978-83-64702-11-2
Format: PDF, B5, 256 str.
Wydawnictwo BTC
Legionowo - książkę w wersji papierowej wydano w 2017 r.

O książce

Książka jest podręcznikiem dotyczącym środowiska obliczeniowego Matlab. Środowisko Matlab pozwala m.in. na szybkie wykonywanie skomplikowanych obliczeń, wykresów oraz programowanie w języku Matlab. W książce omówiono podstawy algorytmizacji, zamieszczono wiele przykładów pokazujących działanie różnych funkcji z wbudowanej biblioteki oraz przedstawiono przykłady możliwości graficznej prezentacji wyników w Matlabie.
Podręcznik jest przeznaczony głównie dla studentów początkowych lat kierunków technicznych, ale może być także wykorzystywany przez studentów kierunków ekonomicznych oraz uczniów szkół średnich o profilach matematycznych i informatycznych.

O Autorze

Autor jest doktorem inżynierem, ukończył Wydział Cybernetyki WAT. Jest wieloletnim pracownikiem naukowo-dydaktycznym Wydziału Elektroniki. Prowadził zajęcia dydaktyczne na studiach doktoranckich, podyplomowych, studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz na kursach specjalistycznych z przedmiotów dotyczących budowy, działania i programowania komputerów, zastosowania komputerów w specjalizowanych urządzeniach i systemach, algorytmów i struktur danych, metod obliczeń numerycznych, baz danych, pomiarów i przetwarzania danych, teorii rozpoznania i walki elektronicznej, budowy i działania urządzeń i systemów rozpoznawania sygnałów radarowych oraz taktyki i logistyki. Jego działalność naukowa dotyczyła teorii i techniki walki elektronicznej (Electronic Warfare), a w szczególności algorytmizacji i przetwarzania danych w systemach rozpoznania radioelektronicznego ELINT/ESM. Systemy, które współprojektował, były i są produkowane na rzecz Wojska Polskiego. Były również przedmiotem eksportu. Opracowania i wdrożenia oraz walory użytkowe tych systemów były wyróżniane nagrodami uczelnianymi, ministerialnymi a także na targach przemysłu obronnego.

Zasoby

Producent

Produkty powiązane