Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Nowe produkty


Obniżka! Pod maską SPICE'a - metody i algorytmy Zobacz większe

Pod maską SPICE'a - metody i algorytmy

Autor: Andrzej Dobrowolski

Więcej szczegółów

ID: 661

79,00 zł

-7,90 zł

71,10 zł brutto (5% VAT)
67,71 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Autor: Andrzej Dobrowolski

ISBN: 83-921073-3-0
Format: B5, 232 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Warszawa 2004


O książce

W książce przedstawiono obszerny opis języka symulacyjnego SPICE, który jest jednym z podstawowych narzędzi komputerowej analizy obwodów elektronicznych, zarówno analogowych, jak i cyfrowych. Po wprowadzeniu, zawierającym teoretyczne podstawy algorytmów stosowanych w języku SPICE, zaprezentowano opis podstawowych rodzajów analiz dostępnych w programie i przykłady ich użycia.

Książka jest adresowana do studentów wydziałów elektronicznych i elektrycznych wyższych uczelni technicznych oraz do wszystkich elektroników zainteresowanych komputerową analizą układów elektronicznych.


Opinia o książce

Podręcznik jest poświęcony wprowadzeniu w język symulacyjny SPICE, stanowiący jedno z podstawowych narzędzi komputerowej analizy obwodów elektronicznych. Jest opracowaniem stosunkowo obszernym, obejmującym wszystkie rodzaje analiz dostępnych w SPICE. Zamierzeniem autora było wprowadzenie podstaw teoretycznych algorytmów stosowanych w tym języku. Temu zagadnieniu jest poświęcona znaczna część pracy (automatyczne formułowanie równań admitancyjnych obwodu, modele elementów elektronicznych, algorytm Gaussa, algorytm Newtona, linearyzacja charakterystyk elementów nieliniowych, metody rozwiązywania równań różniczkowych). Druga część pracy zawiera opis podstawowych rodzajów analiz dostępnych w programie i przykłady ich użycia.

Sposób opracowania podręcznika uważam za interesujący i dobrze dostosowany do wymagań przyszłych użytkowników, chcących poznać nieco więcej niż mechaniczne stosowanie reguł podanych w instrukcji dołączanej do programu. Opracowanie to może służyć wielu pokoleniom studentów wydziałów elektronicznych i elektrycznych wyższych uczelni technicznych.
Prof. dr hab. inż. Stanisław Osowski


O autorze

Dr inż. Andrzej Dobrowolski jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Prowadzi wykłady z przedmiotów "Układy analogowe" oraz "Metody i algorytmy analizy układów elektronicznych". Jest autorem i współautorem wielu artykułów i referatów naukowych oraz skryptów akademickich. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na cyfrowym przetwarzaniu sygnałów biomedycznych i symulacji układów analogowych.


Do pobrania

Producent

Produkty powiązane