Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Zamówienie

Zamów i zapłać w ciągu

a przesyłkę wyślemy jeszcze dzisiaj

Nowe produkty


MM - ISBN 978-83-283-2346-9 Zobacz większe

Nauka robotyki z językiem Python

ID: 562874

42,00 zł brutto (5% VAT)
40,00 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Tytuł oryginału: Learning Robotics using Python
Tłumaczenie: Radosław Meryk
ISBN: 978-83-283-2345-2
Data wydania: 2016-05-13
Format: 170x230

Roboty wkraczają do różnych dziedzin naszego życia, więc robotyka nabiera coraz większego znaczenia. Nauka o robotach, ich budowaniu i programowaniu jest dość złożoną, ale fascynującą dziedziną. Jej opanowanie wymaga wysiłku, jednak aby zaprojektować łatwy do wykorzystania interfejs, wystarczy posłużyć się kilkoma programami narzędziowymi oraz językiem Python. W ten sposób można zaprojektować zachowania robota, określić, w jaki sposób będzie zmierzał do celu, reagował na sygnały otaczającego świata, czy sprawić, by oczekiwał na instrukcje.

Dzięki tej książce można się nauczyć, jak z wykorzystaniem języka Python oraz kilku popularnych frameworków stosowanych w robotyce, takich jak system ROS, budować autonomiczne roboty mobilne. Omówiono w niej również inne frameworki programistyczne, w tym również te dla Pythona. Aby równocześnie pokazać praktyczne wykorzystanie przedstawianego materiału, omówiono krok po kroku proces budowania robota-służącego ChefBot, który na przykład może podawać posiłki w domu, hotelu czy restauracji.

W tej książce przedstawiono:

  • Zwięzłe podstawy robotyki i zasady projektowania oprogramowania robotów
  • Aspekty projektowania CAD 2D i 3D z wykorzystaniem programów LibreCAD i Blender
  • Budowanie modeli 3D z wykorzystaniem API Blender dla Pythona
  • Zagadnienia sprzętowej warstwy projektowania robota
  • Zasady obsługi sensorów robotów, w tym programowanie sensorów wizji
  • Obsługę rozpoznawania mowy i syntezę mowy z wykorzystaniem Pythona i ROS
  • Implementację sztucznej inteligencji za pomocą Pythona
  • Zagadnienie testowania i kalibrowania robota

Przekonaj się, jak fascynujące jest programowanie robotów!


Lentin Joseph — inżynier elektroniki, entuzjasta robotyki i ekspert w dziedzinie systemów wbudowanych. Szczególnie interesuje się robotyką, przetwarzaniem obrazu i zastosowaniem języka Python w programowaniu robotów. Jest również znawcą wielu platform oprogramowania robotów, takich jak system ROS (ang. Robot Operating system), V-REP i Actin. Biegle posługuje się bibliotekami przetwarzania obrazu, w tym OpenCV, OpenNI i PCL. Specjalizuje się również w dziedzinie projektowania 3D i programowania systemów wbudowanych na platformach Arduino i Launchpad Stellaris. Jest właścicielem firmy Qbotics Labs zajmującej się rozwijaniem robotyki i jej zastosowaniami w wielu dziedzinach.


Do pobrania

Producent