Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Nowe produkty


Obniżka! PicoBlaze. Mikroprocesor w FPGA Zobacz większe

PicoBlaze. Mikroprocesor w FPGA

Marcin Nowakowski

Więcej szczegółów

ID: 137064

89,00 zł

-8,90 zł

80,10 zł brutto (5% VAT)
76,29 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Autor: Marcin Nowakowski

ISBN: 978-83-60233-55-9
Format: B5, 272 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Legionowo 2009


O książce

Współczesne układy FPGA oferują konstruktorom tak duże zasoby logiczne, że możliwa jest implementacja w nich kompletnych mikrokontrolerów i mikroprocesorów oraz współpracujących z nimi cyfrowych bloków peryferyjnych. Jednym z najpopularniejszych mikroprocesorów przeznaczonym do implementacji w układach PLD (CPLD i FPGA) firmy Xilinx jest 8-bitowy PicoBlaze. Jest on dostępny w postaci IP core’a napisanego w dwóch najpopularniejszych językach opisu sprzętu: VHDL oraz Verilogu.
Czytelnicy dowiedzą się z książki w jaki sposób można implementować IP core’y (w obydwu wersjach: VHDL i Verilog) w układach FPGA, jak przygotować programy dla mikroprocesora zaimplementowanego w FPGA, jak symulować i testować jego działanie, jak konfigurować FPGA i jak optymalizować projekty implementowane w tych układach.
Książka jest przeznaczona dla studentów wyższych uczelni technicznych, konstruktorów urządzeń elektronicznych chcących poznać nowoczesne technologie projektowania i implementacji projektów cyfrowych, a także wszystkich elektroników chcących poszerzyć swoją wiedzę o zagadnienia ocierające się o awangardę współczesnej elektroniki.


Do pobrania


Producent

Produkty powiązane