Zamów i zapłać w ciągu
a przesyłkę wyślemy jeszcze dzisiaj
Zestaw startowy zawierający Raspberry Pi 4B 8 GB oraz wszystkie...
Moduł ze wzmacniaczem cyfrowym audio stereo klasy D PAM8403. Układ...
Moduł sterownika taśm LED RGB dedykowany dla płytek Arduino. Może...
Moduł ze złączami śrubowymi dedykowany dla płytek Arduino Mega. Pozwala...
Moduł ze złączami śrubowymi dedykowany do płytek Arduino. Pozwala w...
Czujnik odległości IR o zasięgu do 400 cm. Ma wyjście cyfrowe,...
Bezprzewodowy przełącznik pracujący na częstotliwości 433 MHz. Nie...
Moduł z tłumikiem cyfrowym HCM472 o zakresie częstotliwości pracy od 1...
Autor: Piotr Rzeszut
ISBN: 978-83-64702-18-1
Format: PDF, B5, 290 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Legionowo - książkę w wersji papierowej wydano w 2019 r.
Książka ta zawiera zbiór ćwiczeń prowadzących krok po kroku przez budowę systemu mikroprocesorowego opartego na rdzeniu Nios II e – począwszy od najprostszej działającej konfiguracji, a skończywszy na projektowaniu własnych modułów.
Każda część wzbogacona jest dodatkowo o komentarze, wyjaśniające kluczowe zagadnienia związane z omawianym tematem (np. interfejsem, problemem do rozwiązania). Ponadto przygotowano także ćwiczenia pokazujące, w jaki sposób za pomocą systemu Nios II obsługiwać powszechnie wykorzystywane komponenty, jak np. karty pamięci czy enkodery.
Opisane w książce ćwiczenia zostały wykonane w oparciu o płytkę MAXimator z układem FPGA 10M08DAF256C8G. W sprzedaży dostępny jest również zestaw w promocyjnej cenie (MAXimator PROMO) w którego skład oprócz płytki MAXimator wchodzi rozszerzenie MAXimator Expander oraz programator ZL32PRG.
W książce założono, że Czytelnik ma podstawową wiedzę z zakresu programowania w języku C (lub pokrewnych), a jeszcze lepiej, jeśli wiedza ta dotyczy programowania mikrokontrolerów. Wiedza z zakresu programowania układów FPGA czy języków opisu sprzętu (w szczególności VHDL) będzie pomocna, jednak nie jest wymagana i może zostać uzupełniona w trakcie lektury dodatku – w końcu okaże się, że układy FPGA wcale nie są tak skomplikowane, jak niektórzy twierdzą.
Piotr Rzeszut w 2018 roku ukończył studia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji Akademi Górniczo-Hutniczej w Krakowie, uzyskując z wyróżnieniem tytuł magistra inżyniera.
Od 2014 roku współpracuje z Zespołem Układów Wielowarstwowych i Elektroniki Spinowej prof. Tomasza Stobieckiego, gdzie prowadzi prace badawcze nad nowoczesnymi układami elektroniki spinowej.
Poza pracą naukową zajmuje się dydaktyką i popularyzowaniem wiedzy z zakresu elektroniki cyfrowej, mikrokontrolerów i układów programowalnych. Prywatnie miłościk kina, fotografii, muzyki filmowej oraz pasjonat lotnictwa.