Systemy embedded w FPGA (e-book)
search
  • Systemy embedded w FPGA (e-book)
ID: 576114
64,00 zł
Brutto

60,95 zł Netto

Piotr Rzeszut

Dostawa elektroniczna
Dostępny
 

Wysyłka gratis

darmowa wysyłka na terenie Polski dla wszystkich zamówień powyżej 500 PLN

 

Wysyłka tego samego dnia

Jeśli Twoja wpłata zostanie zaksięgowana na naszym koncie do godz. 12:00

 

14 dni na zwrot

Każdy konsument może zwrócić zakupiony towar w ciągu 14 dni bez zbędnych pytań

Opis

Autor: Piotr Rzeszut

ISBN: 978-83-64702-18-1
Format: PDF, B5, 290 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Legionowo - książkę w wersji papierowej wydano w 2019 r.

O książce

Książka ta zawiera zbiór ćwiczeń prowadzących krok po kroku przez budowę systemu mikroprocesorowego opartego na rdzeniu Nios II e – począwszy od najprostszej działającej konfiguracji, a skończywszy na projektowaniu własnych modułów.

Każda część wzbogacona jest dodatkowo o komentarze, wyjaśniające kluczowe zagadnienia związane z omawianym tematem (np. interfejsem, problemem do rozwiązania). Ponadto przygotowano także ćwiczenia pokazujące, w jaki sposób za pomocą systemu Nios II obsługiwać powszechnie wykorzystywane komponenty, jak np. karty pamięci czy enkodery.

Opisane w książce ćwiczenia zostały wykonane w oparciu o płytkę MAXimator z układem FPGA 10M08DAF256C8G. W sprzedaży dostępny jest również zestaw w promocyjnej cenie (MAXimator PROMO) w którego skład oprócz płytki MAXimator wchodzi rozszerzenie MAXimator Expander oraz programator ZL32PRG.

W książce założono, że Czytelnik ma podstawową wiedzę z zakresu programowania w języku C (lub pokrewnych), a jeszcze lepiej, jeśli wiedza ta dotyczy programowania mikrokontrolerów. Wiedza z zakresu programowania układów FPGA czy języków opisu sprzętu (w szczególności VHDL) będzie pomocna, jednak nie jest wymagana i może zostać uzupełniona w trakcie lektury dodatku – w końcu okaże się, że układy FPGA wcale nie są tak skomplikowane, jak niektórzy twierdzą.

O Autorze

Piotr Rzeszut w 2018 roku ukończył studia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji Akademi Górniczo-Hutniczej w Krakowie, uzyskując z wyróżnieniem tytuł magistra inżyniera.
Od 2014 roku współpracuje z Zespołem Układów Wielowarstwowych i Elektroniki Spinowej prof. Tomasza Stobieckiego, gdzie prowadzi prace badawcze nad nowoczesnymi układami elektroniki spinowej.
Poza pracą naukową zajmuje się dydaktyką i popularyzowaniem wiedzy z zakresu elektroniki cyfrowej, mikrokontrolerów i układów programowalnych. Prywatnie miłościk kina, fotografii, muzyki filmowej oraz pasjonat lotnictwa.

isbn-978-83-64702-18-1-ebook-sef

Powiązane produkty

Produkty z tej samej kategorii (9)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.