Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Nowe produktySparkFun OpenScale - moduł pomiarowy do czujników ciężaru

SparkFun OpenScale to prosty w użyciu układ pozwalający na podłączenie czujników ciężaru i temperatury. Umożliwia odczyt z wielu typów czujników ciężaru takich jak belki tensometryczne czy czujniki nacisku i w prosty sposób przesłanie danych pomiarowych do komputera użytkownika. SparkFun SEN-13261

Więcej szczegółów

ID: 562515

147,95 zł brutto (23% VAT)
120,28 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Opis

SparkFun OpenScale to prosty w użyciu układ pozwalający na podłączenie czujników ciężaru i temperatury. Umożliwia odczyt z wielu typów czujników ciężaru. W wygodny sposób przy pomocy portu szeregowego i oprogramowania komunikacyjnego pozwala na:

  • wykonanie kalibracji,
  • pojedynczego pomiaru,
  • przypisanie stempla czasowego do próbki i jednostki opisującej precyzję wyniku pomiaru.

Obsługa czujnika ciężaru ogranicza się do podłączenia sensora do płytki, a następnie podłączenia jej samej do komputera za pośrednictwem portu USB. Płytkę można obsługiwać z dowolnego terminala. Płytka dzięki zastosowanemu układowi FTDI widziana jest w systemie jako wirtualny port COM co umożliwia łatwe połączenie. Domyślna prędkość transmisji to 9600 bps (istnieje możliwość konfigurowania prędkości transmisji od 1200 bps do 1000000 bps). Zaraz po otwarciu połączenia rozpoczyna się wykonywanie pomiaru przy użyciu podłączonego sensora.

OpenScale został zaprojektowany z myślą o projektach i aplikacjach gdzie obciążenie jest statyczne i wymagany jest ciągły pomiar przez długi czas bez udziału człowieka.

Płytka umożliwia podłączenie belek tensometrycznych lub prostych czujników nacisku jakie możemy znaleźć w cyfrowych wagach domowych. Możliwe jest to dzięki zaprojektowanemu na PCB mostkowi Wheastone'a.

Płytka bazuje na mikrokontrolerze ATmega328P, której zadaniem jest komunikacja z 24-bitowym przetwornikiem analogowo-cyfrowym HX711, układem TMP102 do zapisu wartości temperatury otoczenia i komunikacja z użytkownikiem poprzez interfejs szeregowy.

Właściwości

  • Napięcie pracy układów na płytce: 5 V
  • Pobór prądu: 80 - 100 mA
  • Zastosowanie funkcji Power Cycling w celu zmniejszenia poboru prądu całego układu
  • Wybór częstotliwości dokonywania pomiarów: 10 próbek/sekundę lub 80 próbek/sekundę
  • Pomiar temperatury: lokalny i zewnętrzny
  • Regulowane wzmocnienie sygnału pomiarowego

Do pobrania

Producent

Produkty powiązane