Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Nowe produkty


Obniżka! Projektowanie analogowych układów scalonych Zobacz większe

Projektowanie analogowych układów scalonych

ID: 176239

89,00 zł

-44,50 zł

44,50 zł brutto (5% VAT)
42,38 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji


Autor: Hans Camenzind
Tytuł oryginału: Designing Analog Chips

ISBN: 978-83-60233-61-0
Format: B5, 288 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Legionowo 2010


O autorze

Hans R. Camenzind urodził się w Zurichu w 1934 roku. Zasłynął jako twórca półprzewodnikowej „maszyny czasu” – timera 555, który opracował w 1970 roku. Pracował dla firmy Signetics, później założył własną firmę projektową Interdesign, którą po latach odsprzedał Plessey’owi.
Jest właścicielem ponad 20 amerykańskich patentów, opracował pierwszy na świecie scalony wzmacniacz audio klasy D oraz scaloną pętlę PLL, napisał także trzy książki poświęcone elektronice. W swojej karierze opracował łącznie ponad 140 układów scalonych, nadal wykłada podstawy projektowania układów scalonych na University of Santa Clara.


Fragment wstępu

"(...) dać Czytelnikowi przegląd projektowania analogowych układów scalonych, tak by mógł zadecydować, jaka funkcja analogowa może być zintegrowana, a jaka nie (...) A także, co jest równie ważne, ta książka powinna nauczyć zadawania w fabrykach produkujących układy scalone właściwych pytań, tak by zaprojektowany układ działał poprawnie. Już za pierwszym razem. (...)

***

Podręczniki akademickie dotyczące projektowania układów scalonych są często wypełnione formułami matematycznymi. Ważne jest dobre zrozumienie podstaw, ale obliczanie każdego szczegółu projektu jest stratą czasu. Niech ten przykry obowiązek spełnia symulator - zrobi to lepiej i szybciej niż człowiek. Wykonanie analizy w ciągu kilku sekund pozwoli konstruktorowi stwierdzić, czy znajduje się na właściwej ścieżce i jak dobre są właściwości układu. Zakładając, że dysponuje się odpowiednimi modelami i odpowiednim symulatorem, analiza pozwoli dowiedzieć się więcej o układzie niż słowa i wykresy na papierze."


Do pobrania

Producent

Produkty powiązane