Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Nowe produktyZestaw enkoderów magnetycznych do mikrosilników Pololu z serii LP, MP, HP, HPCB (złącze kątowe)

Zestaw dwóch enkoderów magnetycznych do użycia z silnikami Pololu DC Micro. Maksymalna rozdzielczość to 12 impulsów na jeden obrót wału silnika. Zasilane napięciem od 2,7V do 18V. Pololu 4761

Więcej szczegółów

ID: 577677

64,42 zł brutto (23% VAT)
52,37 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Opis

Te enkodery przeznaczone są do mikrosilników Pololu z obustronnym przedłużonym wałem (Extended Motor Shaft). Zestaw zawiera dwa dwukanałowe czujniki Halla i dwa 6 punktowe magnetyczne dyski montowane na tylnym wale silnika. Czujniki liczą obroty magnetycznego dysku z dokładnością 12 CPR. Enkoder działa z napięciem od 2,7 V do 18 V. Specjalnie zaprojektowana płytka nie wymaga śrub do montażu, wystarczy przylutować płytkę do wyprowadzeń silnika, które dla ułatwienia zostały dodatkowo wyprowadzone. Te enkodery są zgodne ze wszystkimi rodzajami silników (LP, MP, HP, HPCB).

Uwaga!

Zestaw nie zawiera mikrosilników. Enkodery pasują jedynie do mikrosilników z obustronnym przedłużonym wałem. Enkodery mają otwory pasujące do silników z serii LP, MP, HP oraz HPCB.

Płytka enkoderów została zaprojektowana do przylutowania bezpośrednio do tylnej części silnika, tylna część wału powinien przejść przez środkowy otwór na płytce. Aby otrzymać dobre połączenie między silnikami oraz enkoderami, należy przylutować jedno złącze, wyrównać płytkę enkodera i przylutować drugie złącze. Należy unikać długotrwałego ogrzewania złącz silników, ponieważ plastikowe obudowy lub szczotki silników mogą ulec deformacji.

Uwaga!
Zestaw nie zawiera przewodów należy je dokupić osobno. Do enkoderów pasują przewody z wtykami JST-SH 6-pin 12 cm30 cm lub 75 cm znajdujące się w naszej ofercie.

Właściwości

  • Napięcie zasilania: 2,7-18 V
  • Rozdzielczość: 12 impulsów/obrót
  • Złącze kątowe JST-SH 6 pin
  • Wymiary: 10,6 x 11,6 mm

W zestawie

  • 2 x płytka z czujnikami Halla
  • 2 x 6 punktowe magnetyczne dyski

Producent

Produkty powiązane