Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Nowe produkty


Obniżka! ICoupler - galwaniczny separator USB Zobacz większe

iCoupler - galwaniczny separator USB

Galwaniczny separator USB oparty na układach ADuM3160 i ADuM4070 firmy Analog Devices. Posiada przetwornicę DC/DC konwertującą napięcie z USB o wartości 5VDC. Maksymalna moc wyjściowa przetwornicy wynosi 2,5W. Konwerter DC/DC został wykonany na wyspecjalizowanym układzie ADuM4070 (Analog Devices), który współpracuje z transformatorem PH0555NL firmy Pulse.

Więcej szczegółów

ID: 576259

169,00 zł brutto (23% VAT)
137,40 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Opis 

Galwaniczny separator USB oparty na układach ADuM3160 i ADuM4070 firmy Analog Devices.

Zapewnia on separacje galwaniczną pomiędzy interfejsami USB (rysunku poniżej). Separator został wyposażony w przetwornicę DC/DC, konwertującą napięcie z USB o wartości 5VDC na takie samo napięcie po stronie “wtórnej”. Maksymalna moc wyjściowa przetwornicy wynosi 2,5W.

Separator pobiera zasilanie z interfejsu USB dołączonego do złącza microUSB. Biała LED zamontowana na płytce spełnia rolę wstępnego obciążenia przetwornicy DC/DC, które jest zalecane przez producenta układu ADuM4070 – firmę Analog Devices – dla zapewnienia stabilnej pracy przetwornicy.

Konwerter DC/DC został wykonany na wyspecjalizowanym układzie ADuM4070 (Analog Devices), który współpracuje z transformatorem PH0555NL firmy Pulse. Separację dwukierunkowych linii D+ i D- interfejsu USB zrealizowano za pomocą układu ADuM3160 (Analog Devices).

Galwaniczny separator USB jest bardzo przydatnym urządzeniem w aplikacjach profesjonalnych. Zapobiega on m.in. uszkodzeniu komputera do którego dołączamy programator lub sprzętowy debugger, który wspomaga uruchomienie systemu cyfrowego. W sytuacji, w której komputer i uruchamiany system cyfrowy są zasilane z innych faz sieci energetycznej (nierzadko tak bywa w praktyce) występuje duże ryzyko wystąpienia różnicy potencjałów pomiędzy masami urządzeń. W skrajnym przypadku może dojść do porażenia lub przepływu prądu o dużym natężeniu przez kable danych.

Na portalu Mikrokontroler.pl można przeczytać ciekawy artykuł poświęcony modułowi iCoupler:

ADuM3160 – galwaniczny separator USB (projekt)

Właściwości

  • Oparta na układzie ADuM3160 firmy Analog Devices.
  • Zapewnia separacje galwaniczną między komputerem a urządzeniem USB (programatorem konwerterem itd.)
  • Przetwornica DC/DC ADuM4070 o maksymalnej wydajności 2,5W
  • Transformator separujący DC/DC PH0555NL firmy Pulse
  • Przystosowany do pracy w trybie USB2.0FS (12 Mb/s)
  • Biała dioda LED sygnalizująca prace (oraz stanowiąca role wstępnego obciążenia przetwornicy DC/DC)

Schemat blokowy

 

 

Do pobrania

Producent