Raspberry Pi Zero 2 W zestaw 5
search
 • Raspberry Pi Zero 2 W zestaw 5
ID: 588269
5906623439782
149,00 zł
Brutto

121,14 zł Netto

Zestaw startowy zawierający Raspberry Pi Zero 2 W, oficjalną obudowę oraz oficjalny zasilacz

24h
Dostępny
Dostępna ilość: 12
 

Wysyłka gratis

darmowa wysyłka na terenie Polski dla wszystkich zamówień powyżej 500 PLN

 

Wysyłka tego samego dnia

Jeśli Twoja wpłata zostanie zaksięgowana na naszym koncie do godz. 11:00

 

14 dni na zwrot

Każdy konsument może zwrócić zakupiony towar w ciągu 14 dni bez zbędnych pytań

Zestaw zawiera

 • Raspberry Pi Zero 2 - Miniaturowa wersja komputera Raspberry Pi wyposażona w SiP BCM2710A1 - 4x ARM Cortex-A53 1GHz bliżniaczym z Raspberry Pi 3 i 512 MB pamięci RAM oraz łączność bezprzewodową WiFi 802.11 b/g/n + Bluetooth 4.2/BLE
 • Obudowa fundacji Raspberry Pi do Pi Zero 2 - Obudowa 3w1 przeznaczona do Raspberry Pi Zero 2. W zestawie znajdują się trzy panele górne - pełny, z wycięciem na złącze GPIO 40-pin oraz otworem na kamerę. Wykonana z tworzywa sztucznego. Obudowa posiada nóżki antypoślizgowe
 • Zasilacz fundacji Raspberry Pi do Raspberry Pi Zero 2 - Oficjalny zasilacz do Raspberry Pi Zero 2 oraz Raspberry Pi 3/2/1 model B i A o napięciu wyjściowym 5,1 V oraz wydajności prądowej 2,5 A. Posiada wtyk microUSB. Zasilacz w kolorze białym

Opis minikomputera Raspberry Pi Zero 2

Odświeżona wersja najmniejszego komputera z serii Raspberry Pi. Zero 2 W wyposażone jest w SiC BCM2710A1 z czterema rdzeniami ARM Cortex-A53 (takimi samymi jak w Raspberry Pi 3) taktowanymi zegarem 1 GHz oraz 512 MB pamięci RAM. Komunikację zapewniają interfejsy takie jak: USB, WiFi, Bluetooth, CSI (za pomocą którego można podłączyć kamerę) oraz miniHDMI, który służy do podłączenia ekranu.

Kamami jest oficjalnym dystrybutorem minikomputerów Raspberry Pi oraz dedykowanych akcesoriów.

Kamami.pl jest autoryzowanym dystrybutorem Raspberry Pi

Jeśli nie myślałeś, że Raspberry Pi Zero może być jeszcze lepsze, to mamy dla Ciebie miłą niespodziankę! Nowy Raspberry Pi Zero 2 oferuje wszystkie zalety Pi Zero W, ale z jedną dużą różnicą – większą ilością rdzeni!

Mówiąc dokładniej, ta gigantyczna aktualizacja polega na zmianie procesora w jednostce SIP w Raspberry Pi Zero 2, który teraz ma 4 rdzenie - podobnie jak Pi 3! Na pokładzie znajduje się również Bluetooth Low Energy (BLE) w nowszej wersji 4.2, dzięki czemu Pi jest doskonałym rozwiązaniem IoT (obsługa BLE wciąż pracuje, pod względem oprogramowania).

Posiadamy również zestaw podstawowy, zestaw budżetowy i zestaw startowy ze wszystkimi niezbędnymi kompatybilnymi elementami, aby Twój mikrokomputer Zero 2 działał bezproblemowo.

Na pierwszy rzut oka Pi Zero 2 wygląda jak Raspberry Pi Zero v1.3, który znamy i kochamy. Ale kiedy zaczęliśmy myśleć o dodatkowej wygodzie, jaką jest brak konieczności martwienia się o WiFi lub kabla Ethernet – i o tym, co może dodać dobrze dobrany zestaw akcesoriów – zdaliśmy sobie sprawę z tego uroku. A potem zobaczyliśmy cenę ... czy to prawda? Tak!


Cała rodzina Raspberry Pi Zero to najcieńsze i najbardziej oszczędne Raspberry Pi aktualnie wydane. To trochę jak mały kuzyn Pi 3 – tylko z portem mini HDMI, dwoma portami micro USB (jeden do zasilania, jeden do USB) i 512 MB pamięci RAM. To wszystko obsługuje czterordzeniowy procesor 1 GHz, podobny do Pi 3A+ i 3B+.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że Pi Zero 2 zachowuje ten sam kształt, złącza i otwory montażowe, co Pi Zero v1.3 i Pi Zero W. 99% obudów i akcesoriów nadal będzie w pełni kompatybilnych zarówno z Pi Zero W, jak i v1.3 – chociaż jeśli masz obudowę z metalowym blatem, mogą wystąpić pewne problemy z łącznością WiFi.

Uwaga - pomimo wbudowanego Wi-Fi, Pi Zero 2 jest bardzo okrojoną maliną i wymaga kilku akcesoriów, aby przekształcić go w komputer! Jako minimum polecamy:

    Dobrej jakości zasilacz 5V - Polecamy zasilacz 5V 2A z kablem, albo zasilacz 5V 1A i kabel USB Micro B - pozwoli to zasilić Zero 2 z zasilacza sieciowego. Nie zaleca się zasilania Zero 2 z portu USB komputera, ponieważ napięcie często spada i może powodować uszkodzenie karty SD!
    Karta microSD z systemem operacyjnymPod tym linkiem możesz znaleźć gotową do użycia kartę Raspbian, która ma prawidłowe oprogramowanie dla Zero 2, lub możesz użyć pustej karty microSD i zainstalować na niej oprogramowanie wg instrukcji: https://mikrokontroler.pl/2020/04/02/raspberry-pi-imager-przygotowanie-karty-sd-dla-malinki-nigdy-nie-bylo-tak-latwe/
    Adapter Mini HDMI na HDMI - pozwoli Ci przekonwertować mały port w Zero 2 do standardowego gniazda HDMI, co pozwoli uzyskać wideo + dźwięk 1080P HDMI z tego małego komputera!
    Kabel USB OTG - Umożliwia podłączenie zwykłego urządzenia USB, takiego jak hub USB, klawiatura, mysz itp. do Zero 2.
    Konwerter USB - UART - jeśli nie zamierzasz podłączać monitora HDMI, to przy pomocy tego adaptera podłączasz przewody do pinów GPIO i logujesz się przez konsolę szeregową. To najłatwiejszy i najszybszy sposób, aby dostać się na swoje Pi
    Listwa kołkowa 2x20 — wlutuj ją, aby podłączyć nakładki Pi HAT, kable GPIO itp., tak jak do normalnego Pi. (Mamy również listwy kątowe 2x20 żeński i żeński 2x20 dla bardziej egzotycznego połączenia). Jeżeli nie czujesz się dobrze w sztuce lutowania, posiadamy w ofercie wersję z wlutowanymi złączami GPIO tutaj.

Tabela prezentująca główne róznice w możliwościach wybranych komputerów Raspberry Pi:

Raspberry Pi Zero W 3 Model B 4 Model B Zero 2 W
SoC BCM2835 BCM2837 BCM2711 BCM2710A1
CPU ARM1176 ARM Cortex-A53 ARM Cortex-A72 ARM Cortex-A53
Taktowanie 1,0 GHz 4x 1,2 GHz 4x 1,5 GHz 4x 1 GHz
GPU Broadcom VideoCore IV Broadcom VideoCore IV Broadcom VideoCore VI Broadcom VideoCore IV
Pamięć RAM 512 MB 1 GB 2/4/8 GB 512 MB
Porty USB microUSB OTG 4x USB 2.0 2x USB 3.0 + 2x USB 2.0 microUSB OTG
WiFi WiFi 802.11 b/g/n WiFi 802.11 b/g/n WiFi 802.11 b/g/n/ac WiFi 802.11 b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.1/BLE Bluetooth 4.1/BLE Bluetooth 5.0/BLE Bluetooth 4.2/BLE
Ethernet Brak 10/100 Mb 10/100/1000 Mb Brak
Interfejs kamery CSI CSI CSI CSI
Interfejs wideo

miniHDMI

Kompozytowe (pad od spodu płytki)

HDMI

Kompozytowe (miniJack)

DSI

2x microHDMI

Kompozytowe (miniJack)

DSI

miniHDMI

Kompozytowe (pad od spodu płytki)
Złącze GPIO

40-pin (niewlutowane)

40-pin

40-pin

40-pin (niewlutowane)

Złącze zasilacza microUSB microUSB USB typu C microUSB
Zalecany zasilacz 5 V 2,5 A 5 V 2,5 A 5 V 3 A 5 V 2,5 A
Wymiary 65 x 30 x 5 mm 85 x 56 x 17 mm 85 x 56 x 17 mm 65 x 30 x 5 mm

Aby cena i rozmiar były jak najmniejsze, na Zero 2 znajduje się miejsce na listwę 2x20 pinów. Nie są one dołączane ani lutowane. Osoby kreatywne mogą z łatwością wlutować zestaw męskich listew 2x20, dzięki czemu można podłączyć dowolny rodzaj Pi HAT lub inną nakładkę wtykową. Jako dobre połączenie zadziała także żeński nagłówek 2x20 i podłączenie Pi Zero 2 bezpośrednio do KAmodRPI Cobbler lub Cobbler.

Zdecydowanie zalecamy również inne części i elementy, które ułatwią korzystanie z komputera Pi Zero:

    Oryginalna obudowa do Raspberry Pi Zero 2 - Klasyczna, wytrzymała obudowa z tworzywa sztucznego fundacji Raspberry Pi. Zapewnia bezpieczeństwo i elegancję Twojego Pi Zero 2.
    Koncentrator zasilany przez USB - Możesz podłączyć dowolne urządzenia USB bez przeciążania zasilania Zero. (Możesz także, jak na ironię, zasilać Zero z samego koncentratora, podłączając kabel micro USB do koncentratora)
    Mini klawiatura bezprzewodowa z gładzikiem — wymaga tylko jednego portu USB, dzięki czemu doskonale pasuje do Pi Zero
    Bezprzewodowa klawiaturamysz - również wymaga tylko jednego portu USB, ale do codziennego użytku.
    Pi Cobbler lub T-Cobbler - Po sparowaniu z męskim lub żeńskim złączem 2x20 pinów, możesz użyć swojego Zero z płytką stykową do podłączenia czujników, diod LED, silników i nie tylko!
    Koncentrator Ethernetkoncentrator USB - Nigdy nie można mieć wystarczającej ilości portów USB. Dodaj więcej możliwości do swojego Raspberry Pi Zero 2, jeśli jesteś entuzjastą połączeń przewodowych!

Właściwości

 • Czterordzeniowy procesor 1 GHz 64-bit ARM Cortex-A53
 • Układ graficzny: VideoCore IV
 • Pamięć RAM: 512MB LPDDR2 DRAM
 • Wbudowane WiFi 802.11b/g/n
 • Wbudowana łączność Bluetooth 4.2 z obsługą BLE
 • Pamięć systemowa: czytnik kart microSD
 • Złącze miniHDMI do wyświetlania obrazu
 • Wyjście kompozytowe wideo wyprowadzone na padzie od spodu płytki
 • Złącze microUSB OTG do podłączenia peryferiów
 • Złącze microUSB do podłączenia zasilacza
 • Interfejs kamery CSI (do podłączenia standardowych kamer do RPI wymagany jest adapter)
 • Złącze GPIO 40-pin zgodne modułami typu HAT
588269

Proponowane akcesoria

Powiązane produkty

Produkty z tej samej kategorii (9)