Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Nowe produkty


Obniżka! Układy FPGA w przykładach Zobacz większe

Układy FPGA w przykładach

Jacek Majewski, Piotr Zbysiński

Więcej szczegółów

ID: 42800

89,00 zł

-8,90 zł

80,10 zł brutto (5% VAT)
76,29 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Autorzy: Jacek Majewski, Piotr Zbysiński

ISBN: 978-83-60233-23-8
Format: B5, 224 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Legionowo 2007


O książce

Książka jest kompleksowym przewodnikiem po nowoczesnych układach FPGA, prezentującym od strony praktycznej - na różnorodnych, bogato komentowanych przykładach - rozwiązania techniczne zastosowane w układach FPGA z rodziny Spartan 3 firmy Xilinx. Przykłady zamieszczone w książce przystosowano do implementacji na platformach sprzętowych opracowanych przez autorów (w tym zestaw ZL9PLD + ZL10PLD), co wydatnie zwiększa praktyczne walory publikacji.

Kompleksowość prezentacji omawianych zagadnień oraz duża liczba opisanych przykładów (wszystkie przygotowane w języku VHDL), pozwala traktować książkę jako podręcznik dla studentów oraz inżynierów zamierzających poznać od strony praktycznej zarówno podstawy języka VHDL, jak i zasady korzystania z wewnętrznych bloków funkcjonalnych układów Spartan 3 oraz sposoby dołączania do FPGA elementów zewnętrznych i urządzeń peryferyjnych. Duży nacisk na praktyczne aspekty stosowania nowoczesnych układów programowalnych czyni z książki doskonałą lekturę także dla szerokiego grona amatorów współczesnej elektroniki, którzy chcą poszerzyć i/lub uaktualnić swoją wiedzę.


O autorach

Dr inż. Jacek Majewski jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Instytutu Cybernetyki Technicznej Politechniki Wrocławskiej i Wrocławskiej Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej. Od wielu lat realizuje także projekty dla przemysłu, m.in. dla firm: KGHM, Siemens Poland i Texas Instruments. Na uczelniach prowadzi zajęcia z przedmiotów: Układy FPGA, Mikroserwery internetowe, Cyfrowa obróbka sygnałów i procesory sygnałowe. Jest autorem książki "Programowanie mikrokontrolerów 8051 w języku C, pierwsze kroki" (Wydawnictwo BTC).

Mgr inż. Piotr Zbysiński jest redaktorem naczelnym miesięcznika Elektronika Praktyczna. Zajmuje się aplikacjami układów programowalnych i popularyzacją tej tematyki na łamach miesięcznika. Jest współautorem podręczników akademickich "Układy programowalne w praktyce" (WKiŁ) oraz "Układy programowalne, pierwsze kroki" (Wydawnictwo BTC). Od 1997 roku współpracuje w zakresie układów programowalnych z Zakładem Podstaw Telekomunikacji Politechniki Warszawskiej. Od 2000 roku jest członkiem grupy roboczej IEEE1532, która zajmuje się opracowaniem nowego standardu ISP.


Uwaga!

Przykłady zaprezentowane w książce można samodzielnie uruchomić wykorzystując zestaw ZL9PLD z modułem ZL10PLD.


Do pobrania


Producent

Produkty powiązane