Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Nowe produktyFLORA Adafruit - kontroler inteligentnych ubrań

Nowa wersja popularnego kontrolera inteligentnych ubrań FLORA firmy Adafruit (45 mm średnicy; 4,4 g) z mikrokontrolerem ATmega32U4, kontroler jest kompatybilny z Arduino. Płytka przystosowana jest do przyszywania do tkanin. Adafruit 659

Więcej szczegółów

ID: 203406

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Opis

Okrągła płytka kontrolera inteligentnych ubrań FLORA zawiera mikrokontroler ATmega32U4, płytka ma średnicę 45 mm i waży 4,4 g. Płytka wyposażona jest w złącze micro-USB, które umożliwia programowanie mikrokontrolera. FLORA może również pracować jako urządzenie HID USB (tak jak mysz lub klawiatura), dzięki czemu można z programu na płytce FLORA sterować np. kursorem na ekranie komputera. Na płytce znajduje się przycisk reset. 

Płytka jest kompatybilna z Arduino, dzięki temu możesz ją programować w Arduino IDE, jak każdą inną płytkę Arduino.

Płytka może być zasilana z akumulatora LiPo, LiIon, NiMH (od 3,5 do 16 V) dołączanego przez złącze JST, ładowarka akumulatorów nie jest wbudowana w płytkę. Flora jest przystosowana do sterowania 50 diodami LED przy zasilaniu z wbudowanego stabilizatora lub 500 diodami LED przy dodatkowym zasilaniu.

FLORA ma 4 diody LED statusu: zasilanie, praca bootloadera, tx i rx. Dodatkowo, dla bardziej zaawansowanych użytkowników, na płytce znajduje się pole montażowe dla złącza programowania ICSP.

Na brzegach płytki jest 14 pól z otworami na nić przewodzącą lub zwykłą.

Właściwości

  • Kontroler inteligentnych ubrań kompatybilna z Arduino
  • Mikrokontroler ATmega32U4
  • Interfejs USB z gniazdem micro-USB (umożliwia programowanie mikrokontrolera oraz pracę jako urządzenie USB HID)
  • Cztery diody statusu: zasilanie, praca bootloadera, rx, tx
  • Gniazdo zasilania bateryjnego JST

Producent

Produkty powiązane