Przetwornica DC/DC Step-Down (układ D36V6F12), która obniża napięcie wejściowe (12,2-50 V) do wartości 12 V. Maksymalna wydajność prądowa modułu przetwornicy wynosi 600 mA, jest to maksymalny prąd ciągły, który można pobierać z przetwornicy. Sprawność przetwornicy wynosi od 80 do 90% co sprawia że jest dużo lepszym rozwiązaniem niż liniowe stabilizatory napięcia. Przetwornica posiada zabezpieczenie przed zwarciem wyjścia oraz zabezpieczenie temperaturowe. Moduł przetwornicy posiada dodatkowy pin pozwalający na wyłączenie wyjścia przetwornicy. Dzięki niewielkim rozmiarom znajdzie zastosowanie w każdym projekcie wymagającym stabilnego zasilania.
Uwaga!
W przypadku napięcia wejściowego przekraczającego 28 V producent zaleca umieszczenie dodatkowego kondensatora elektrolitycznego (min. 33uF) pomiędzy pinami VIN i GND.Cechy