Moduł przetwornicy DC-DC Step-Up 12V 4A U3V40F12
search
ID: 588697
Brutto
Przetwornica DC-DC Step-Up U3V40F12 z napięciem wyjściowym 5 V, napięciem wejściowym od 1,3 do 12 V i maksymalnym prądem wyjściowym 4 A. Pololu 4016
24h
Dostępny
Dostępna ilość: 2
Opis
Moduł przetwornicy DC-DC Step-Up U3V40F12 z napięciem wyjściowym 12 V oraz napięciem wejściowym od 1,3 do 12 V. Maksymalny chwilowy prąd wejściowy modułu wynosi 9,5 A, jednak przy dłuższym użytkowaniu prąd powyżej 4 A może powodować załączenie zabezpieczenia termicznego. Przetwornica osiąga standardową sprawność powyżej 90-95% przy zbliżonych wartościach napięcia wejściowego i wyjściowego. Moduł ma zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz zbyt wysokim napięciem.
Opis wyprowadzeń
  • VIN - wejście zasilania (1,3-12 V)
  • GND - masa
  • VOUT – wyjście
  • EN – przetwornica jest domyślnie włączona (rezystor podciągający 30 kΩ na płytce łączy pin EN z VIN). Pin ENABLE można ustawić w stan niski (poniżej 0,4 V), aby wyłączyć zasilanie i wprowadzić płytę w stan niskiego poboru mocy.
Właściwości
  • Napięcie wejściowe: od 1,3 do 12 V (moment załączenia wymaga napięcia min. 2,7 V)
  • Napięcie wyjściowe: 12 V
  • Typ. maksymalny prąd: 9,5 A (chwliowy), 4,5 A (przez kilka seksund), 4 A (prąd ciągły)
  • Wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem, zbyt wysokim napięciem
  • Typ. sprawność: 90-95%
  • Możliwość montażu goldpinów
  • Wymiary: 15,2 x 15,2 x 5,6 mm
  • Waga: 1,5 g
Parametry przetwornicy
W zestawie
  • Moduł przetwornicy U3V40F12
  • Złącze goldpin 6-pin proste
  • Złącze goldpin 6-pin kątowe
588697
Cechy
Napięcie wyjściowe
12 V
Prąd wyjściowy
4 A
Rodzaj przetwornicy
Step-up
Napięcie zasilania od
1,3 V
Napięcie zasilania do
12 V