Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Nowe produkty


Podstawy elektroniki. Podręcznik dla uczniów szkół średnich i zawodowych szkół technicznych Zobacz większe

Podstawy elektroniki. Podręcznik dla uczniów szkół średnich i zawodowych szkół technicznych

Paweł Fabijański, Andrzej Wójciak

Więcej szczegółów

ID: 45678

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji


Autorzy: Paweł Fabijański, Andrzej Wójciak

ISBN: 83-7141-614-8
Format: 170x240, 351 str.
Miękka oprawa
Wydawnictwo REA


O książce

Podręcznik jest przeznaczony dla zasadniczych szkół zawodowych, kształcących w zawodzie monter elektronik, techników kształcących w zawodzie technik elektronik oraz liceów profilowanych o profilu elektronicznym. Książka stanowi również cenną pomoc dla inżynierów i kadry technicznej firm, zajmujących się produkcją urządzeń elektronicznych, ich sprzedażą i serwisem.
Podstawy elektroniki obejmują zagadnienia dotyczące podstawowych pojęć z zakresu elektroniki, praw fizyki, charakterystyki podzespołów i układów stosowanych w elektronice i elektrotechnice, ze szczególnym uwzględnieniem wielkości fizycznych i mikroprocesorowych oraz układów automatyki i pomiarów.
Szczególną zaletą podręcznika jest wprowadzenie, po każdym rozdziale, krótkiego streszczenia w języku angielskim, co pozwala uczniom na rozumienie anglojęzycznej terminologii oraz utrwalenie specjalistycznych umiejętności językowych.
Podręcznik ma nowoczesną szatę graficzną, ułatwiającą przyswajanie prezentowanych treści programowych. Zawiera liczne, kolorowe ilustracje, rysunki, wykresy i tabele.
Przy opracowaniu książki autorzy (inżynierowie i nauczyciele) korzystali ze swoich profesjonalnych i dydaktycznych doświadczeń.