Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Nowe produkty


Apokalipsa zombie nadchodzi! Obroń swoją bazę za pomocą prostych obwodów, Arduino i Raspberry Pi Zobacz większe

Apokalipsa zombie nadchodzi! Obroń swoją bazę za pomocą prostych obwodów, Arduino i Raspberry Pi

ID: 563255

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Tytuł oryginału: The Maker's Guide to the Zombie Apocalypse: Defend Your Base with Simple Circuits, Arduino, and Raspberry Pi
Tłumaczenie:  Konrad Matuk
ISBN: 978-83-283-2683-5
Data wydania: 2016-11-14
Format: 170x230

Staw czoło apokalipsie zombie!

Przygotuj się na moment, gdy świat opanują mordercze umarlaki, a dostęp do wszelkich zasobów zostanie ograniczony! Aby przeżyć, trzeba wiedzieć, jak zabezpieczyć swoją bazę, monitorować otoczenie, komunikować się z sojusznikami i zapewnić elektryczność. Zdobądź niezbędne do przetrwania umiejętności! Z tym przewodnikiem przetrwania dowiesz się, jak podłączyć przewód do zacisku śrubowego, posługiwać się lutownicą, piłą, wiertarką i dłutem, nie będziesz się bać komponentów elektronicznych.

W niniejszej książce znajdziesz szereg projektów, które mają umożliwić przetrwanie czasu apokalipsy, ale okażą się przydatne również w czasie pokoju. Ten zaskakujący i dość niecodzienny podręcznik pozwala na praktyczne nauczenie się podstaw elektroniki w najlepszy z możliwych sposobów: poprzez własnoręczne wykonywanie przeróżnych urządzeń i systemów do generowania prądu, do monitorowania otoczenia i ostrzegania przed intruzami, a także do komunikowania się z przyjaciółmi. Do wykonania tych urządzeń posłużą m.in. akumulator samochodowy, dynamo czy panele fotowoltaiczne, a w roli modułów sterujących wystąpią popularne płytki Raspberry Pi i Arduino.

Przykładowe projekty:

  • Generowanie prądu z wykorzystaniem światła słonecznego lub siły własnych mięśni
  • Wykrywanie intruza czujnikiem ruchu
  • Zdalnie sterowany zamek do drzwi i czujnik otwarcia drzwi
  • Budowa centrum dowodzenia — zbieranie danych z wielu systemów i wyświetlanie ich na jednym ekranie
  • Radiolatarnia i skaner radiowy

Sprawdź, jak przetrwać apokalipsę dzięki lutownicy i popularnym płytkom!


Simon Monk jest zapalonym konstruktorem i autorem wielu świetnych książek dotyczących głównie elektroniki dla majsterkowiczów. Publikuje również artykuły na łamach magazynu „MagPi” i wraz ze swoją żoną Lindą prowadzi firmę Monk Makes, która wytwarza i dystrybuuje zestawy komponentów elektronicznych.

Do pobrania

Producent