Notacja modelowania procesów biznesowych - podstawy (e-book)
search
  • Notacja modelowania procesów biznesowych - podstawy (e-book)
ID: 197219
41,00 zł
Brutto

39,05 zł Netto

Marek Piotrowski

Dostawa elektroniczna
Dostępny
 

Wysyłka gratis

darmowa wysyłka na terenie Polski dla wszystkich zamówień powyżej 500 PLN

 

Wysyłka tego samego dnia

Jeśli Twoja wpłata zostanie zaksięgowana na naszym koncie do godz. 11:00

 

14 dni na zwrot

Każdy konsument może zwrócić zakupiony towar w ciągu 14 dni bez zbędnych pytań

Opis

Autor: Marek Piotrowski
ISBN: 978-83-60233-26-9
Format: PDF, B5, 136 str.
Wydawnictwo BTC
Legionowo - wydanie papierowe 2007 r.

O książce

BPMN (Business Process Modeling Notation) to notacja, która powstała z inicjatywy organizacji o nazwie Business Process Modeling Initiative (BPMI). Zamiarem jej twórców było stworzenie sposobu zapisu procesów biznesowych na tyle prostego, by mogli z niego korzystać użytkownicy biznesowi, a jednocześnie umożliwiającego zapisanie wszystkich niezbędnych informacji o procesie potrzebnych analitykom i informatykom. Innymi słowy, miał on być czymś w rodzaju wspólnego języka pomiędzy osobami mającymi kompetencje tematyczne i informatyczne. Obecnie BPMN jest powszechnie stosowanym standardem zapisu procesów biznesowych.

Niniejsza książka jest przeznaczona dla szerokiej rzeszy odbiorców, m.in. analityków, projektantów i programistów pracujących w firmach informatycznych zajmujących się automatyzacją procesów biznesowych. Informacje w niej zawarte mogą być również przydatne dla studentów kierunków informatycznych i związanych z organizacją i zarządzaniem.

O autorze

Marek Piotrowski jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. Po ukończeniu studiów przeszedł całą ścieżkę kariery zawodowej: pracował jako wdrożeniowiec, później był serwisantem, programistą, projektantem, analitykiem i kierownikiem projektów informatycznych. Od wielu lat pracuje jako niezależny specjalista. Uczestniczył w szeregu dużych przedsięwzięć informatycznych, wiele z nich prowadził. Zajmuje się także metodykami prowadzenia projektów i działalnością szkoleniową. Od 1997 roku w polu jego szczególnego zainteresowania znajduje się identyfikacja i analiza procesów biznesowych, co zaowocowało m.in. powstaniem tej książki.

NetWorld Nr 7-8/2008Notacja BPMN (Business Process Modeling Notation) służy do opisu procesów biznesowych. Ponieważ jest honorowana przez większość liczących się producentów oprogramowania do modelowania procesów biznesowych, można ją uznać za faktyczny standard tego opisu. Autor przystępnie wyjaśnia zalety i ograniczenia stosowania notacji oraz sposoby posługiwania się nią. Uczy wykorzystywania wzorców projektowych do realizowania typowych konstrukcji odwzorowujących procesy biznesowe. Zagadnienia ilustruje licznymi przykładami. Książkę powinni wziąć do ręki analitycy, projektanci i programiści pracujący w firmach informatycznych, parający się automatyzacją procesów biznesowych, a także pracownicy innych firm, którzy zajmują się identyfikacją, opisem lub tworzeniem procesów biznesowych.Piotr Kociatkiewicz
197219

Powiązane produkty

Produkty z tej samej kategorii (3)