Systemy czasu rzeczywistego QNX6 Neutrino (e-book)
search
  • Systemy czasu rzeczywistego QNX6 Neutrino (e-book)
ID: 197737
56,00 zł
Brutto

53,33 zł Netto

Jędrzej Ułasiewicz

Dostawa elektroniczna
Dostępny
 

Wysyłka gratis

darmowa wysyłka na terenie Polski dla wszystkich zamówień powyżej 500 PLN

 

Wysyłka tego samego dnia

Jeśli Twoja wpłata zostanie zaksięgowana na naszym koncie do godz. 12:00

 

14 dni na zwrot

Każdy konsument może zwrócić zakupiony towar w ciągu 14 dni bez zbędnych pytań

Opis

Autor: Jędrzej Ułasiewicz
ISBN: 978-83-60233-27-6
Format: PDF, B5, 301 str.
Wydawnictwo BTC
Legionowo - wydanie papierowe 2007

O książce

Spadek cen i wzrost możliwości sterowników mikroprocesorowych powoduje, że są one coraz szerzej stosowane w różnorodnych systemach wbudowanych. Sterowniki takie coraz częściej są wyposażone w procesory 32-bitowe, kontrolery sieci Ethernet i interfejs USB. Programowanie takich zaawansowanych kontrolerów staje się coraz trudniejsze. Dlatego coraz szersze zastosowanie znajdują systemy operacyjne czasu rzeczywistego będące pomostem pomiędzy sprzętem a programami aplikacyjnymi. Zarządzają one zasobami komputera, zapewniają komunikację z otoczeniem, a programiście pozwalają się skupić na tworzonej aplikacji. W dziedzinie systemów operacyjnych czasu rzeczywistego dominującym standardem jest POSIX 1003 - norma opracowana w ramach IEEE. Omawiany w książce system QNX6 Neutrino jest systemem operacyjnym czasu rzeczywistego o szerokich możliwościach. Zapewnia on wysoki stopień zgodności ze standardem POSIX 1003. Dziedzina zastosowań systemu jest niezwykle szeroka: od mikrokontrolerów 32-bitowych (Intel x86, PowerPC, ARM, xScale), poprzez komputery typu PC do systemów wielo­procesorowych i rozproszonych. W ksiażce Czytelnik znajdzie opis instalacji systemu QNX6 Neutrino, jego architektury, a w szczególności sposób tworzenia oprogramowania czasu rzeczywistego. Do tworzenia oprogramowania jest wykorzystywany język C i różnorodne mechanizmy systemu jak procesy, wątki, komunikaty, zdarzenia i przerwania. Czytelnik może przeprowadzić samodzielnie eksperymenty, gdyż dla zastosowań niekomercyjnych system QNX6 Neutrino może być pobrany bezpłatnie z Internetu.
Pomimo że opisywany jest konkretny system operacyjny, poruszane w książce zagadnienia mają ogólny charakter. Stąd książka może być wykorzystana jako podręcznik akademicki i pomocna w nauczaniu przedmiotu Systemy Czasu Rzeczywistego.

O Autorze

Dr inż. Jędrzej Ułasiewicz pracuje na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej, gdzie jest zatrudniony na stanowisku docenta. Prowadzi wykłady z takich przedmiotów jak: Systemy Czasu Rzeczywistego, Komputerowe Systemy Sterowania i Programowanie Współbieżne. Domena jego zainteresowań to systemy operacyjne czasu rzeczywistego, systemy rozproszone i systemy sterowania. Jest autorem wielu prac z tego zakresu. Systemem QNX zajmuje się od 1991 roku. Wykorzystuje ten system zarówno w dydaktyce, jak i w praktyce przemysłowej. Jest on projektantem i koordynatorem, zrealizowanego w oparciu o system QNX projektu, dotyczącego systemu kontroli produkcji, który został wdrożony na terenie Kombinatu Miedziowego KGHM S.A. Dr Jędrzej Ułasiewicz brał też udział w licznych projektach dotyczących realizacji systemów akwizycji danych, rozproszonych systemów transakcji elektronicznych i programowania sterowników mikroprocesorowych.

197737

Powiązane produkty

1 inny produkt w tej samej kategorii:

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.