Telefonia VoIP. Multimedialne sieci IP
search
  • Telefonia VoIP. Multimedialne sieci IP
ID: 20862
78,90 zł
Brutto

75,14 zł Netto

Marek Bromirski

24h
Dostępny
Dostępna ilość: 64
 

Wysyłka gratis

darmowa wysyłka na terenie Polski dla wszystkich zamówień powyżej 500 PLN

 

Wysyłka tego samego dnia

Jeśli Twoja wpłata zostanie zaksięgowana na naszym koncie do godz. 11:00

 

14 dni na zwrot

Każdy konsument może zwrócić zakupiony towar w ciągu 14 dni bez zbędnych pytań

Autor: Marek Bromirski

ISBN: 83-60233-07-1
Format: B5, 255 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Warszawa 2006


O książce

Monografia poświęcona systemowi H.323, który jest podstawą współczesnych telekomunikacyjnych sieci multimedialnych, w tym telefonii VoIP. Autor przygotował kompleksowy opis zagadnień związanych z tym systemem, oparty na odpowiednich normach i zaleceniach. Powoduje to, że czytelnik otrzymuje rzetelne kompendium wiedzy na temat budowy, sposobu działania i konfiguracji nowoczesnych sieci multimedialnych. Niebagatelną zaletą ksiązki są duże - co niezbyt często zdarza się w literaturze technicznej - umiejętności beletrystyczne autora. Dzięki nim mocno sformalizowane opisy skomplikowanych zagadnień technicznych są łatwe w przyswojeniu, a miejscami bawią, dostarczając jednocześnie czytelnikowi rzetelnych informacji. Książka jest zalecana jako podręcznik dla studentów wydziałów elektroniki, telekomunikacji i informatyki wyższych uczelni, a także osób zajmujących się telekomunikacją zawodowo.


O autorze

Dr inż. Marek Bromirski jest autorem programów i wykładowcą Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych w Instytucie Łączności, prowadzi również kursy i szkolenia o różnorodnej tematyce z zakresu telekomunikacji. Jest autorem ponad 80 referatów i prezentacji na konferencjach naukowych w kraju i za granicą. Członek Rady Programowej warsztatów IFIP Workshop on Performance Modelling and Evaluation of ATM & IP Networks.


NetWorld Nr 11/06
Książka jest dobrze napisanym kompendium wiedzy o współczesnych sieciach multimedialnych. Autor szczegółowo omawia standardy i zalecenia będące podstawą budowy tych sieci. Szczególną uwagę poświęca zaleceniu H.323 wraz z aktualną listą rozszerzeń i opisowi współpracy składowych tego zalecenia (Q.931, H.245 i RTP/RTCP). Skupia się na podstawowym dla współczesnej telekomunikacji protokole SIP, omawia jego własności, zasady działania i różne wersje implementacji. Rozważa problemy współdziałania sieci realizujących filozofię H.323 i SIP. Zwraca uwagę na kwestie bezpieczeństwa w zakresie poufności i integralności. Analizuje przedsięwzięcia zapewniające bezpieczeństwo w zakresie szerszym niż zalecenia H.323 i SIP. Mówi o składnikach i funkcjach zapór ogniowych oraz technikach transferowania informacji multimedialnych przez zapory różnych typów. Piotr Kociatkiewicz


Do pobrania

20862

Produkty z tej samej kategorii (16)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności.