Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Nowe produkty


Obniżka! Sztuka programowania mikrokontrolerów AVR - przykłady Zobacz większe

Sztuka programowania mikrokontrolerów AVR - przykłady

Andrzej Pawluczuk

Więcej szczegółów

ID: 40400

79,00 zł

-7,90 zł

71,10 zł brutto (5% VAT)
67,71 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Autor: Andrzej Pawluczuk

ISBN: 978-83-60233-21-4
Format: B5, 293 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Warszawa 2007


O książce

Kontynuacja rozważań rozpoczętych w książce "Sztuka programowania mikrokontrolerów AVR - podstawy". W książce opisano praktyczne sposoby obsługi najpopularniejszych układów peryferyjnych dołączanych do mikrokontrolerów AVR, w tym alfanumerycznych wyświetlaczy LCD, 7-segmentowych wyświetlaczy LED, układów transmisji szeregowej (RS232, I2C), zewnętrznej pamięci RAM. Dodatkowo w książce zaprezentowano często wykorzystywane w projektach procedury obsługi pamięci EEPROM oraz przykład realizacji wielopoziomowego menu. Przykłady zostały napisane w asemblerze z wykorzystaniem szeroko dostępnych i bezpłatnych narzędzi programowych.

Książka dla wszystkich elektroników, którzy chcą poznać budowę mikrokontrolerów AVR i sposób ich programowania w asemblerze.

O autorze

Andrzej Pawluczuk jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej. W trakcie studiów po raz pierwszy zetknął się z programowaniem komputerów, które w krótkim czasie przerodziło się w życiową pasję. Rozwijająca się technika mikroprocesorowa pozwoliła połączyć istniejące zainteresowanie elektroniką z umiejętnością tworzenia oprogramowania. W pracy zawodowej, obok pisania programów, zajmuje się również konstruowaniem urządzeń elektronicznych, wykorzystujących najnowsze osiągnięcia techniki cyfrowej i informatyki.W ofercie znajduje się również książka
"Sztuka programowania mikrokontrolerów AVR - podstawy".

m_spavr1.jpg
Do pobrania


Producent

Produkty powiązane