Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Nowe produktyZumo Robot v1.2 - robot minisumo dla Arduino (złożony)

Robot minisumo na podwoziu gąsienicowym. Posiada dwa silniki, spychacz, płytkę sterującą i zestaw czujników. Robot w wersji złożonej, wymaga dodatkowo Arduino i czterech baterii AA. Pololu 2510

Więcej szczegółów

ID: 235093

400,48 zł brutto (23% VAT)
325,59 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Opis

Robot klasy minisumo od Pololu oparty na podwoziu gąsienicowym. Platforma przeznaczona do użytku z Arduino lub kompatybilną płytką, np. A-Star 32U4 Prime. Wymiary (98 x 98 x 39 mm) oraz waga (300 g z bateriami i kontrolerem) pozwalają na użycie robota jako platformy minisumo w popularnych zawodach dla uczniów i studentów organizowanych na całym świecie.

Robot wykorzystuje dwa silniki DC Micro Pololu z przekładnią 75:1 HP do napędzania gąsienic, zapewniając duży moment obrotowy i prędkość maksymalną około 60 cm/s. Robot Zumo zawiera wycinany laserowo spychacz ze stali nierdzewnej montowany z przodu podwozia do popychania przedmiotów oraz matrycę czujników odbiciowych zamontowaną wzdłuż przedniej krawędzi Zumo, która pozwala wykrywać linie lub krawędzie na podłożu. Zestaw wyposażony jest również w moduł płytki głównej stanowiącej płytkę rozszerzeń dla Arduino/A-Star 32U4 Prime. Moduł zawiera dwukanałowy sterownik silników, brzęczyk do odtwarzania prostych dźwięków, przycisk użytkownika oraz 3-osiowy akcelerometr, kompas i żyroskop do wykrywania uderzeń i orientacji.

Uwaga!
Zestaw nie zawiera Arduino ani czterech baterii AA niezbędnych do uruchomienia robota. Należy je zakupić oddzielnie.

Robot posiada szerokie wsparcie w postaci bibliotek Arduino dla wszystkich układów dostępnych na płytce. Dostępny jest również w wersji bez silników jako zestaw do samodzielnego montażu.

Właściwości

Do pobrania

Producent

Produkty powiązane