Raspberry Pi 5 - 8GB RAM, 2,4GHz, WiFi DualBand, Bluetooth, PCIe 2.0, 2x CSI/DSI, 2x USB 3.0, 2x 4Kp60 microHDMI
search
 • Raspberry Pi 5 - 8GB RAM, 2,4GHz, WiFi DualBand, Bluetooth, PCIe 2.0, 2x CSI/DSI, 2x USB 3.0, 2x 4Kp60 microHDMI
 • Raspberry Pi 5 - 8GB RAM, 2,4GHz, WiFi DualBand, Bluetooth, PCIe 2.0, 2x CSI/DSI, 2x USB 3.0, 2x 4Kp60 microHDMI
 • Raspberry Pi 5 - 8GB RAM, 2,4GHz, WiFi DualBand, Bluetooth, PCIe 2.0, 2x CSI/DSI, 2x USB 3.0, 2x 4Kp60 microHDMI
ID: 1187962
386,90 zł
Brutto

314,55 zł Netto

Minikomputer w wersji 5 z 8GB pamięci RAM wyposażony w dwa złącza microHDMI, 2 złącza USB 3.0 i 2 złącza USB 2.0 oraz złącze zasilania USB-C. Procesorem jest tu 4 rdzeniowy Broadcom BCM2712 o taktowaniu 2,4GHz. Płytka posiada także dwuazakresowe WiFi, Bluetooth 5.0 z obsługą BLE, interfejs PCI Express 2.0 oraz zegar czasu rzeczywistego. Raspberry Pi SC1112

24h
Dostępny
Dostępna ilość: 121
Pojemność pamięci RAM Raspberry Pi 5
4GB RAM
8GB RAM
Kamami jest oficjalnym dystrybutorem minikomputerów Raspberry Pi oraz dedykowanych akcesoriów.
 

Wysyłka gratis

darmowa wysyłka na terenie Polski dla wszystkich zamówień powyżej 500 PLN

 

Wysyłka tego samego dnia

Jeśli Twoja wpłata zostanie zaksięgowana na naszym koncie do godz. 11:00

 

14 dni na zwrot

Każdy konsument może zwrócić zakupiony towar w ciągu 14 dni bez zbędnych pytań

Opis

Prezentujemy piąte wydanie kultowego Raspberry Pi, które stanowi prawdziwą rewolucję w dziedzinie minikomputerów. Raspberry Pi 5 wyróżnia się zaawansowanym procesorem BCM2712 z czterema potężnymi rdzeniami Cortex-A76 o taktowaniu 2,4 GHz, co pozwala na 2-3 krotny wzrost wydajności w porównaniu do poprzednich wersji. Co więcej, nowoczesny układ graficzny VideoCore v3D VII obsługuje OpenGL 3.1, Vulcan 1.3 i oferuje 2-2,5 krotny wzrost wydajności. Zastosowane usprawnienia w obsłudze MIPI przekładają się na większą przepustowość, a zaawansowany ISP jest zdolny do przetwarzania do 1 gigapiksela na sekundę, co otwiera drzwi do tworzenia jeszcze bardziej innowacyjnych projektów z kamerami. Jeśli jesteś entuzjastą technologii i szukasz minikomputera, który przedefiniuje Twoje oczekiwania, Raspberry Pi 5 jest idealnym wyborem!

Kamami jest oficjalnym dystrybutorem minikomputerów Raspberry Pi oraz dedykowanych akcesoriów.
Najnowszy komputer z linii Raspberry Pi wprowadza rewolucyjne zmiany. Po raz pierwszy w historii RPI, urządzenie korzysta z układu w pełni zaprojektowanego przez zespół Raspberry Pi. RP1 służy jako mostek południowy, układ kluczowy dla komunikacji z urządzeniami zewnętrznymi. Wyposażony jest w interfejsy Gigabit Ethernet (bezpośrednio zintegrowane, bez zewnętrznej warstwy fizycznej), oraz dwa kontrolery USB - umożliwiające połączenie z 1x USB 3 i 1x USB 2, co skutkuje ponad dwukrotnie większą przepustowością niż w modelu RPI 4. Dodatkowo, RP1 zawiera interfejsy MIPI dedykowane do wyświetlaczy i kamer, a także zaawansowany interfejs karty pamięci SDIO z wsparciem dla trybu szybkiego przesyłu danych SDR104.
Nowy model Raspberry Pi wprowadza zaawansowaną sekcję zasilania, której sercem jest specjalnie zaprojektowany układ DA9091. Dzięki temu, nie tylko zyskujemy na wydajności, ale także mamy dostęp do funkcji USB PD z dedykowanym trybem 5 V 5 A. Ważnym elementem jest także wbudowany zegar czasu rzeczywistego (RTC) z podtrzymaniem bateryjnym i intuicyjny włącznik zasilania. Co więcej, Raspberry Pi domyślnie uruchamia się natychmiast po podłączeniu do prądu, a dedykowany przycisk pozwala na łatwą kontrolę zasilania - jedno naciśnięcie otwiera menu, podczas gdy dwa naciśnięcia wyłączają minikomputer. Dzięki temu przyciskowi, możemy również szybko reaktywować wcześniej wyłączony komputer.
Producent Raspberry Pi wprowadza innowacyjny zasilacz 27W USB typu C z obsługą PD, oferujący optymalne zasilanie dla najnowszego modelu komputera. Dla tych, którzy korzystali wcześniej z Raspberry Pi 4, istnieje możliwość użycia zasilacza 15W. Jednak warto zaznaczyć, że w takim przypadku prąd na złączach USB jest ograniczony do 600 mA. W przeciwieństwie, nowy zasilacz Raspberry Pi umożliwia uzyskanie aż 1600mA. Co ważne, ten nowoczesny zasilacz spełnia standardy: 5A @ 5.1V, 3A @ 9V, 2.25A @ 12V oraz 1.8A @ 15V, gwarantując niezawodność i wysoką wydajność.
Najnowsza generacja Raspberry Pi 5 wykorzystuje zaawansowany interfejs PCIe 2.0 x1, który został wyprowadzony na szczególnie precyzyjne 16-pinowe złącze FFC o rastrem 0.5 mm. Dzięki temu, użytkownicy mają dostęp do znacznie wyższej wydajności oraz kompatybilności z najnowszymi technologiami. Co więcej, dla tych, którzy pragną maksymalnie wykorzystać możliwości swojego Raspberry Pi, producent oferuje oficjalny moduł HAT M.2. Pozwala on na podłączenie nowoczesnych dysków SSD, które obsługują szybki i niezawodny protokół NVME. Takie rozwiązanie sprawia, że Raspberry Pi staje się idealnym centrum multimedialnym, serwerem plików czy platformą do intensywnych obliczeń, jednocześnie zachowując niewielkie rozmiary i efektywność energetyczną.
W najnowszym modelu Raspberry Pi nastąpiła istotna zmiana w położeniu złącza PoE, co przekłada się na brak zgodności z modułami HAT PoE z wcześniejszych generacji komputera. Jednak dla użytkowników Raspberry Pi 5, producent przygotowuje nowy, dedykowany moduł HAT. Ten nowoczesny komponent będzie w pełni zgodny z renomowanym standardem 802.3at, co gwarantuje niezawodność i wydajność w komunikacji. Dodatkowo, został on zaprojektowany z myślą o kompaktowości - dzięki czemu idealnie mieści się w oficjalnej obudowie Raspberry Pi. Dzięki temu, entuzjaści Raspberry Pi otrzymają dostęp do najlepszych rozwiązań w zakresie zasilania przez Ethernet.
W najnowszym modelu Raspberry Pi użytkownicy doświadczą znaczących innowacji w zakresie interfejsów. W odróżnieniu od wcześniejszych wersji, nowe RPI posiada dwa złącza, które współdzielą interfejsy zarówno do kamery, jak i wyświetlacza. To otwiera nowe możliwości konfiguracyjne - przy wykorzystaniu dedykowanych taśm, entuzjaści Raspberry Pi mogą podłączyć jednocześnie dwie kamery, dwa wyświetlacze, lub kombinację jednej kamery i jednego wyświetlacza. Taka funkcjonalność umożliwia tworzenie bardziej zaawansowanych projektów, zwiększając zakres zastosowań Raspberry Pi w różnorodnych systemach i aplikacjach multimedialnych.
W przypadku intensywnych zastosowań, nowy model Raspberry Pi, podobnie jak jego poprzednicy, wymaga dodatkowego chłodzenia procesora. Aby usprawnić proces montażu i zapewnić maksymalną efektywność, producent zintegrował w płytce głównej dwa dodatkowe otwory przeznaczone do montażu radiatora. Co więcej, Raspberry Pi teraz zawiera specjalne złącze wentylatora z funkcją regulacji prędkości, która jest natywnie wspierana przez najnowszy system Raspberry Pi OS. Dzięki temu, użytkownicy nie muszą martwić się o dodatkową konfigurację - wentylator jest gotowy do działania od razu po podłączeniu. A dla tych, którzy szukają pełnej optymalizacji, nowa oficjalna obudowa Raspberry Pi posiada wbudowany wentylator. Dla najbardziej wymagających, producent oferuje także specjalny zestaw chłodzący, gwarantujący wyjątkową wydajność i stabilność termiczną.
Najnowszy model Raspberry Pi 5 prezentuje innowacyjne funkcje, które wyróżniają go na tle innych minikomputerów. Jednym z głównych atutów jest dedykowane złącze do debugowania, wyposażone w niezależny interfejs UART. Ten interfejs, oddzielony od standardowego złącza dla modułów HAT, jest domyślnie aktywowany, co oznacza brak konieczności dodatkowej konfiguracji przez użytkownika. Specjaliści i deweloperzy docenią możliwość podłączenia narzędzia Raspberry Pi Debug Probe, umożliwiającego precyzyjną diagnozę i monitorowanie działania komputera. Co ważne, wszystkie te funkcje są dostępne bez potrzeby podłączenia do wyświetlacza czy internetu. Pi5 upraszcza proces debugowania, przyspieszając i ułatwiając rozwój zaawansowanych projektów na platformie Raspberry.

Wszechstronne Wykorzystanie Raspberry Pi 5 w Nowoczesnych Zastosowaniach

Raspberry Pi będąc niewielkich rozmiarów minikomputerem o szerokim spektrum możliwości, znalazło swoje miejsce w wielu różnorodnych zastosowaniach. Jako centrum multimediów służy wielu użytkownikom do strumieniowego przesyłania muzyki, filmów czy zdjęć przy użyciu oprogramowania takiego jak Kodi lub Plex. Dla miłośników klasycznych gier Raspberry Pi może stać się retro konsolą, na której, dzięki emulatorom takim jak RetroPie, można przypomnieć sobie klasyki z konsol Nintendo, Atari czy Sega.

Edukacyjny potencjał tego urządzenia jest ogromny, często służąc jako stacja robocza dla młodych programistów uczących się języków takich jak Python, Scratch czy Java. Jednak jego możliwości nie kończą się na programowaniu. Dla entuzjastów DIY Raspberry Pi jest nieocenionym narzędziem w robotyce, pozwalającym tworzyć roboty, drony i inne autonomiczne urządzenia. W połączeniu z odpowiednimi sensorami może też służyć jako domowa stacja meteorologiczna, dostarczając informacji o warunkach pogodowych.

Raspberry Pi znalazło również zastosowanie w sferze serwerów. Może pełnić funkcję serwera plików, serwera druku, serwera mediów czy nawet serwera stron www, oferując prostą i energooszczędną alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań serwerowych. W dziedzinie sieci i bezpieczeństwa, jest doskonałym narzędziem edukacyjnym, umożliwiającym eksperymentowanie z konfiguracją sieci, testami penetracyjnymi czy tworzeniem węzłów VPN. W kontekście rozwijającego się rynku inteligentnych domów, minikomputer ten pozwala na integrację i sterowanie różnego rodzaju urządzeniami, takimi jak inteligentne oświetlenie, termostaty czy kamery, wprowadzając automatykę do codziennego życia.

Porównanie Rasberry Pi 4 model B i Raspberry Pi 5

Raspberry Pi 4 model B Raspberry Pi 5
SoC Broadcom BCM2711 4 x 1,8 GHz Broadcom BCM2712 4 x 2,4 GHz
CPU 4 rdzenie ARM Cortex-A72 1,8 GHz 4 rdzenie ARM Cortex-A76 2,4 GHz
GPU VideoCore VI VideoCore VII
Pamięć RAM 1GB, 2GB, 4 GB lub 8 GB (w zależności od wersji) LPDDR4 SDRAM 1GB, 2GB, 4 GB lub 8 GB (w zależności od wersji) LPDDR4X SDRAM
WiFi Dual Band 2,4 GHz i 5 GHz
802.11 b/g/n/ac
Dual Band 2,4 GHz i 5 GHz
802.11 b/g/n/ac
Bluetooth Bluetooth 5.0/BLE Bluetooth 5.0/BLE
MIPI 1x CSI + 1x DSI 2x CSI/DSI
Włącznik zasilania Nie Tak
PCIe Nie 2.0 x1
Ethernet 1Gbps 1Gbps
Nośnik pamięci Czytnik kart pamięci Czytnik kart pamięci z obsługą SDR104
Złącze zasilania USB typu C 5V 3A USB typu C PD 5V 5A / USB typu C 5V 3A
Złącze miniJack Tak, 4 polowe Nie
RTC Nie Tak, z zewnętrzną baterią
Obsługa PoE Tak Tak
Złącze wentylatora Nie Tak, JST SH z obsługą regulacji prędkości
Złącze debugera Nie Tak, z niezależnym interfejsem UART
Wyjście kompozytowe Tak, wyprowadzone na złącze miniJack Tak, wyprowadzone na pola do wlutowania złączy goldpin

Właściwości

 • Procesor Broadcom BMC2712 czterordzeniowy 2,4 GHz, Cortex-A76 64-bit
 • Układ graficzny VideoCore VII 800MHz
 • Pamięć RAM LPDDR4X-4267 8 GB
 • Łączność WiFi dwuzakresowa 802.11ac
 • Łączność Bluetooth 5.0 z obsługą Bluetooth Low Energy
 • Złącze karty pamięci z obsługą SDR104
 • Port Gigabit Ethernet z obsługą PoE+ (PoE wymaga oddzielnego modułu PoE+ HAT)
 • Dwa złącza MIPI z możliwością podłączenia kamery lub wyświetlacza do każdego z nich
 • Interfejs PCIe 2.0 x1 (wymaga oddzielnego modułu HAT ze złączem M.2 lub adaptera)
 • Złącze GPIO 40-pin zgodne z poprzednimi wersjami, rozszerzone o zarządzanie zasilaniem
 • Wymiary: 85 x 56 mm

1187962

Proponowane akcesoria

Powiązane produkty

Produkty z tej samej kategorii (4)