RFM12B-868S2P jest modułem radiowym ISM w obudowie SMD (raster 2,2 mm). Działa na częstotliwości 868 MHz. Moduł jest zgodny z przepisami FCC, ETSI. Interfejs SPI służy do komunikowania się z mikrokontrolerem. Moduł jest kompletnym analogowym transceiverem RF z syntezatorem PLL z PA, LNA, mikserami konwertującymi, filtrami i wzmacniaczami pasma podstawowego i demodulatorem. Wszystkie wymagane funkcje RF są zintegrowane. RFM12B znacznie zmniejsza obciążenie mikrokontrolera dzięki zintegrowanej funkcji cyfrowego przetwarzania danych. Moduł znajdzie zastosowanie w takich projektach jak zdalne sterowania urządzeniami, zabawkami czy bezprzewodowa akwizycja danych z czujników.
Moduł z transceiverem nRF24L01+, 2,4 GHz, tryb niskiego poboru mocy, zintegrowana antena mikropaskowa, RoHS