Kategorie

Kamami.pl - oficjalny dystrybutor Raspberry Pi

Zamówienie

Zamów i zapłać w ciągu

a przesyłkę wyślemy jeszcze dzisiaj

Nowe produktyProjektowanie i analiza wzmacniaczy małosygnałowych (e-book)

Andrzej Dobrowolski, Piotr Komur, Adam Sowiński

Więcej szczegółów

ID: 204661

50,00 zł brutto (23% VAT)
40,65 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Opis

Autorzy: Andrzej Dobrowolski, Piotr Komur, Adam Sowiński

ISBN: 83-60233-03-9
Format: B5, 343 str.
Wydawnictwo BTC
Warszawa - wydanie papierowe 2005

O książce

Podręcznik zawiera obszerny opis metod projektowania i analizy małosygnałowych wzmacniaczy pasmowych, uzupełniony wprowadzeniem w dziedzinę komputerowej analizy układów elektronicznych. Opracowanie obejmuje w szczególności: układy zasilania i stabilizacji punktu pracy tranzystora, podstawowe małosygnałowe wzmacniacze pasmowe, wzmacniacze ze sprzężeniem zwrotnym, wzmacniacze różnicowe i aplikacje wzmacniaczy operacyjnych oraz wzmacniacze selektywne.

Książka jest adresowana do studentów wydziałów elektronicznych i elektrycznych wyższych uczelni technicznych jako pomoc w samodzielnym studiowaniu i analizie oraz projektowaniu małosygnałowych stopni wzmacniających.

Fragment recenzji:

"(...) Książka jest monografią na temat wzmacniaczy małosygnałowych. Omówiono w niej szczegółowo zarówno wzmacniacze wykonane z elementów dyskretnych, jak i zbudowane z wykorzystaniem scalonych wzmacniaczy operacyjnych. Korzystając z książki Czytelnik może nauczyć się projektowania wzmacniaczy i analizy ich pracy. Otwierając po raz pierwszy tę książkę nie należy się zniechęcać mnogością wzorów. Wszystkie one są dobrze objaśnione i zinterpretowane, dzięki czemu znacznie ułatwiają zrozumienie działania wzmacniaczy różnego rodzaju, a także wpływu poszczególnych parametrów na ich pracę. Materiał książki jest zresztą podany w taki sposób, że można z niego korzystać także bez szczegółowego wgłębiania się we wzory, jeśli nie ma po temu potrzeby.

Bogate doświadczenia dydaktyczne Autorów korzystnie wpłynęły na układ treści książki, który jest bardzo logiczny i konsekwentny. Wszystkie objaśnienia są klarowne i szczegółowe, nie pozostawiające niedomówień. Bardzo pożytecznym uzupełnieniem każdego rozdziału są liczne przykłady - tak pomyślane, aby cały materiał teoretyczny rozdziału można było przećwiczyć w praktyce. Niewiele jest książek naukowo-technicznych łączących w sobie walory teoretyczne z przydatnością w praktyce inżynierskiej. Ta książka należy właśnie do tej kategorii. (...)"

dr inż. Michał Nadachowski

O autorach

Dr inż. Andrzej Dobrowolski jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Instytutu Systemów Elektronicznych Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, wykładowcą przedmiotów "Układy analogowe" i "Komputerowa analiza układów elektronicznych". Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na cyfrowym przetwarzaniu sygnałów biomedycznych.

Mgr inż. Piotr Komur jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Instytutu Systemów Elektronicznych Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Prowadzi zajęcia z przedmiotów "Układy analogowe" i "Podstawy modulacji i detekcji". Głównym obszarem jego zainteresowań są programowalne układy analogowe oraz komputerowa analiza układów elektronicznych.

Dr inż. Adam Sowiński przez wiele lat pracował jako nauczyciel akademicki na Wydziale Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie w zespole realizującym zadania dydaktyczne z bloku przedmiotowego "Układy elektroniczne". Jest autorem i współautorem wielu skryptów akademickich.

Do pobrania

Producent

Produkty powiązane