- Obecnie brak na stanie
Termometr to chyba najpopularniejszy temat prostych projektów elektronicznych. Ten drobny gadżet pozwala na uzyskanie wiedzy elektronicznej a gotowy odznacza się dużą przydatnością w każdym domu.
Prezentowany układ ma szereg zalet - duży, czytelny wyświetlacz, dokładność działania oraz możliwość rejestracji najwyższej i najniższej zmierzonej wartości. Jako element pomiarowy zastosowano gotowy, scalony i skalibrowany czujnik temperatury DS18S20. Z pozostałą częścią układu komunikuje się poprzez magistralę 1Wire. Za wyświetlanie odpowiada mikrokontroler AT89C2051. Procesor co ok. 5 sekund dokonuje odczytu wartości temperatury, obrazuje wynik i zapisuje wartość zmierzoną do pamięci o ile przekracza ona wcześniejsze pomiary.
Urządzenie szczególnie przydatne w domu, w stacjach meteo, polecane elektronikom poznającym niuanse magistrali 1Wire
Wybrane parametry:
Download
Producent AVT SPV Sp. z o.o. Leszczynowa 11 03-197 Warszawa Polska zamowienia@avt.pl
Osoba odpowiedzialna AVT SPV Sp. z o.o. Leszczynowa 11 03-197 Warszawa Polska zamowienia@avt.pl
Brak towaru
Brak towaru
ZL6ARM - zestaw uruchomieniowy z mikrokontrolerem LPC2138
Brak towaru
ZL5ARM - zestaw uruchomieniowy z mikrokontrolerem LPC2129
Brak towaru
ATmega8515-16JU to mikrokontroler z rodziny AVR w obudowie PLCC44, wyposażony jest w pamięci: 8 kB Flash, 512 kB SRAM,512 B EEPROM. Dodatkowe wyposażenie to: interfejs UART oraz interfejs SPI. Napięcie zasilania to 2.7 ..5.5 V, maksymalne taktowanie 16 MHz.
Brak towaru
Brak towaru
Brak towaru
Brak towaru
ATtiny12L-4SU to mikrokontroler z rodziny AVR w obudowie DIP28W, wyposażony jest w pamięci: 1 kB Flash, 32 B RAM, 64 B EEPROM. Napięcie zasilania to 2.7..5.5 V, maksymalne taktowanie 4 MHz.
Brak towaru
Brak towaru
Moduł DIP z układem XC9572XL firmy Xilinx
Brak towaru
Brak towaru
Brak towaru
Brak towaru
Listwa stykowa prosta w kolorze czarnym, dwurzędowa, żeńska, 2x7, raster 2.54mm, THT, RoHS. PBD14S
Brak towaru
Brak towaru