search
  • Plastic enclosure ZP60.40.30UJp TM ABS-PC
ID: 1192210
zł9.91
Tax included
zł8.06 tax excl.
The ZP60.40.30UJp TM ABS-PC plastic enclosure is a two-part design with dimensions of 60 x 40 x 30 mm, featuring a light-colored base with mounting lugs and a transparent cover, made from a combination of ABS and polycarbonate. Thanks to brass inserts, it ensures easy installation and effectively protects devices from external factors.
24h
Available
Available quantity: 1
Description
Specification
  • Type: Full with lug
  • Variant: With brass bushing
  • Material: ABS-PC
  • Color: Lightgray, transparent lid
  • Height: 30.0mm
  • Width: 40.0mm
  • Length: 60.0mm
Included
  • Enclosure
  • Bolt M3/17/10: 2.0 pcs
Data sheet
Colour
Jasnoszary, przezroczyste wieczko
Materiał
ABS/PC
Hermetyczna
Nie
Brass bushings
Tak
Tightness class
brak
Strength class
none
Length
60 mm
Width
40mm
Height
30 mm