M23356H09 - 90° 1/2.3″ M12 wide angle lens with adapter for Raspberry Pi HQ camera
search
ID: 579823
zł91.84
Tax included
zł74.67 tax excl.
Wide-angle lens with M12 mount included with the adapter. Focal length 3.56 mm and FoV 90°. Designed to work with the Raspberry Pi HQ camera. ArduCAM LN033
24h
Available
Available quantity: 10
Description
M12 mount lens included with adapter. The lens has 3,56 mm focal length and 90° FoV. Designed to work with the Raspberry Pi HQ camera. The lens is intended for basic photography. It can also be used for macro photography as it can focus on objects at a very short distance.
Attention!
The kit does not include the Raspberry Pi HQ camera module. They must be bought separately.
Features
  • Model No: M23356H09
  • Optical Format: 1/2.3”
  • Focal Length: 3.56mm
  • Aperture: F2.5
  • Field of View (FOV): 90° (H)
  • Mount: M12 mount
  • Back Focal Length: 5.92mm
  • MOD: 0.2m
  • Dimension: Φ14×16.3mm