Switching power supply with a power of 108 W, an output voltage of 24 V and a current of 4.5 A. It has built-in overload and short-circuit protection and a low profile housing. Mean Well LRS-100-24
108 W switching power supply designed to power machine control systems, lighting (tapes, light bulbs, LED panels) and other devices. It has an adjustable DC voltage in the range from 21.6 to 28.8 V and can supply a current of up to 4.5 A. The power supply is equipped with short-circuit and overload protection, and the connected power supply is indicated by the LED diode. The device can operate at temperatures up to 70°C and is shock resistant.